Eesti koondis võttis vastu Balti mere turniiri teise kaotuse

Eesti võitlusvaimust jäi sel korral väheks, palliga Aron Leppik
Eesti võitlusvaimust jäi sel korral väheks, palliga Aron Leppik — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Reede kõlas Kalevi Spordihallis noormeeste koondiste Balti mere karikaturniiri avapauk. Turniiri kaotusega alustanud Eesti koondis läks eile vastamisi Soomega, keda võideti möödunud detsembris samal turniiril skooriga 29:21. Sooritust korrata ei õnnestunud, sest eile kaotati soomlastele skooriga 24:39 (15:21).

Punkt-punktis mängu alustanud Eesti jäi 10. minutiks kiiretempolises mängus Soomele alla seisuga 6:9. Paar minutit hiljem vähendas koondis vahemaa 9:9 peale, kui skoori tegid Aron Saarna, Karl Markus Kannel ning Karl Kõverik. Ent juhtima Eesti ei läinud, sest Soome jõud käis võõrustajatest siiski üle: kohtumise 22. minutil juhtisid külalised seisuga 16:11 ning esimese poolaja võitsid nad tulemusega 21:15.

Mängu teine poolaeg üllatusi kaasa ei toonud, mistap Eesti kaotus süvenes: 43. minutil oli skooriks 19:29 ning 53. minutil 24:37. Lõpuvile kõlades rääkisid numbrid 39:24 Soome kasuks.

Eesti parimaks mängijaks valiti Karl Markus Kannel, kes korjas enda nimele 2 väravat. Soome parimaks tunnistati Liam Ranta-Aho, kes viskas 3 väravat.

“Tänane mäng jäi meil selle taha, et realiseerimisest jäi väga palju teisel pool väljakut puudu. Ei suutnud väravaid ära panna ja ei suutnud ühtegi kiiret maha võtta. Väravavahtide poolt oleks võinud ka natukene rohkem abi olla. Proovime homme paremini valmis olla, vaatame videot, analüüsime ja paneme edasi,” kommenteeris Karl Markus Kannel.

Uuel kuul ootab 2004. aastal sündinud noormehi ees M20 Euroopa meistrivõistlused, mis toimuvad 13.–21. juulil Kosovos. Eesti alagruppi kuuluvad veel Leedu ja Gruusia.

Laupäeva esimeses mängus kohtusid Leedu ja Läti, kes mängisid viiki tulemusega 35:35 (19:19). Läti parimaks mängijaks valiti Elgars Kusners ja Leedu parimaks tunnistati Nojus Šlimas.

Eesti 2004. sündinud noormeeste koondise mängud (nähtavad ka Eesti Käsipalliliidu Youtube’i kanalis):