Eesti koondis jäi võõrsil Iisraelile alla

Pildil 100%-lise resultatiivsusega Mait Patrail
Pildil 100%-lise resultatiivsusega Mait Patrail — FOTO: Helin Potter/Käsipalliliit

Täna toimus Tel Avivis Eesti ja Iisraeli 2024. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni korduskohtumine, kus Eesti koondis pidi võidupunktid loovutama võõrustajatele. Kaotus võeti vastu seisuga 27:29 (13:15).

Kohtumise neljandaks minutiks olid Eesti mängumehed kolm-null ette läinud, kuid kaheksandaks minutiks oli tuul nende tiibadest kadunud, kui võõrustajavõistkond Iisrael seisu 3:3 viigistas. Vastupidiselt avakohtumisele, kui Eesti stabiilselt kolme väravaga juhtis, oli Iisrael sel korral saavutanud edumaa – 16. minutil oli skooriks 10:5 ja 20. minutiks 11:9. Mihkel Lõpu ja Henri Sillaste
juhtimisel võitles Eesti end kaheväravalise kaotusseisu peale ning esimese poolaja lõpuks oli seisuks 15:13 võõrustajate kasuks.

Teisel poolajal vajus Eesti koondis tagasi sügavamale kaotusesse, kui
neljane vahe 34. minutil sisse tuli. 53. minutil tärkas Eesti lootus, kui Sillaste seisuks 25:22 tegi ning Patrail kolm väravat veel lisas. Kolm minutit enne matši lõppu vähendas Lõpp vahemaa ühe värava peale. Lõppresultaadiks kujunes 29:27 Iisraelile.

Resultatiivseim skooritegija oli Mait Patrail, kes sai kirja kuus tabamust kuuest viskest. Viis väravat viskas Henri Sillaste.

“Mis valesti läks – me oleks pidanud rohkem sisse viskama. Esimene poolaeg minu arust öeldi meile, et 10 korda panime pihta ja ütleme, et sellised 100%-lised olukorrad… siis ei saagi mängu võita. Võitlesime ilusti tagasi, alustasime jällegi väga hästi, aga vastased tegid mängu ära,” kommenteeris Mait Patrail kohtumist. “

[Rahul – toim] ei ole, sest vastasmeeskond viskas võõrsil rohkem väravaid,
seega me oleme alagrupis viimasel kohal hetkel. Kahju. Ei suutnud kaitses ka lõpuks pidama saada. Oleks vähe targemini pidanud mängima. Seitse-kuus toimis lõpus, aga liiga palju praaki.”

Eestit ootavad ees veel kaks mängu aprillis, kui 27. aprillil minnakse kodus kokku Tšehhiga ja 30. aprillil Reykjavíkis Islandiga.

Kolmanda alagrupi tabeliseis

1. Tšehhi 6
2. Island 4
3. Iisrael 2
4. Eesti 2