Eesti käsipallikoondise MM-tsüklile pani punkti Island

Eesti meeste käsipallikoondis kohtub Islandiga
Eesti meeste käsipallikoondis kohtub Islandiga — FOTO: Joonas Kuuskla Eesti Käsipalliliit

Täna toimus Tallinnas MM kvalifikatsiooni teise faasi teise ringi korduskohtumine Eesti ja Islandi vahel. Ka sel korral väljus võitjana Island, kellelt Eesti meeste rahvuskoondis pidi vastu võtma 24:37 (13:18) kaotuse.

Esimese minutiga sai Island kirja 2 väravat. Eesti poolt avasid väravaarve Karl Toom ja Mathias Rebane. 5. minutil oli seis 3:4 ning viivuks oldi 7. minutil 4:4 viigis, misjärel läks Island 3-4 väravaga juhtima. 4-väravaline kaotus vähenes 20. minutil ühe värava peale, mil Dener Jaanimaa ja Jürgen Rooba väravad tõid Eesti seisule 10:11. Mitu 2-minutilist eemaldamist raskendasid eestlaste olukorda ja nõnda kärises vahemaa 25. minutil taas 4 värava peale. Esimene poolaeg lõppes seisuga 18:13 Islandile.

Teine mängu pool algas kiirelt ning Islandi survega, mille tulemusena suurenes vahe 10-väravaliseks – 38. minutiks oli seis 26:16 külalistele. 10 minutit hiljem, kohtumise 48. minutil viskas Hendrik Koks Eesti 20. värava, kuid sel ajal oli Islandi arvel juba 33 väravat. Matši üldresultaat 37:24 jäi Islandi kasuks.

Eesti koondise suurimad väravakütid olid Karl Toom ja Hendrik Koks 5 väravaga. Resultatiivseim islandlane oli Orri Freyr Þorkelsson 9 väravaga.

“Tänane mängupilt oli okei, realiseerimisega võib natukene norida. Klassivahe tuleb üldiselt sellega, et kiiruse vahe on märgatav,” kommenteeris peatreener Martin Noodla. “Usun, et saime võitlusliku mängu tööle, mis oli üks eesmärke.”

“[Kahe meeskonna] taseme vahe on olemas, aga positiivne, et suutsime kodus tunduvalt paremat mängu näidata kui seal,” lausus koondise kapten Karl Roosna. “Meeskond on saanud kokku mängida natuke, uue treeneri mõttekäik ja võib positiivset loota [uues tsüklis].”

Koondtulemusega 49:87 lõppes Eesti jaoks MM-tsükkel.