Eesti käsipallikoondis pääses Balti karikal finaali

Pildil: Armis Priskuse tõrjed aitasid Eesti Balti karika finaali
Pildil: Armis Priskuse tõrjed aitasid Eesti Balti karika finaali — FOTO: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Uue aasta alguses kogunenud Eesti käsipallikoondis lõpetab treeningnädala Balti karika turniiriga Riias, kus täna mindi poolfinaalis vastamisi Läti koondisega.

Mõlemal meeskonnal oli omajagu võtmemängijaid puudu, kuid see andis noortele palluritele võimaluse end peatreenerile näidata. Eesti poolelt puudusid teiste seas meie kogenud ääremängijad Kaspar Lees ja Henri Sillaste ning pikaaegsed liidrid Mait Patrail ja Dener Jaanimaa. Läti poolelt ei olnud kohal nende suurimat staari, Prantsumaa kõrgliigas mängivat Dainis Kristopansi, kirjutab handball.ee.

Meie koondis kasutab käesolevaid mänge peaproovina märtsis toimuvaks kvalifikatsiooniturniiri mänguks Iisraeliga.

Lätlased alustasid kodupubliku ees grammi võrra teravamalt, kuid Eesti kosus siiski kiiresti ning Sigmar Seermann tõi 10. minutil kiirrünnakust tabloole seisuks 5:6. Eestlased tegid ohtralt vahetusi ning haarasid initsiatiivi oma kätte. Väga hea viskeprotsendi toel rebisid mehed end 18. minutiks 11:8 ette ja poolaja lõpuni edu enam käest ei antud. Garderoobi minnes juhtisid sini-must-valged 17:13.

Teist poolaega alustasid teravamalt võõrustajad, kes suutsid vahe isegi üheväravaliseks vähendada, kuid Eestil oli sellele taas vastus olemas. Karl Toom tegi 41. minutil tabava kaugviskega seisuks 23:19 meie poolt vaadates. Lätlased ei olnud siiski veel alla andnud ning kaksteist minutit enne kohtumise lõppu tõi Nikita Pancenko võõrustajad taas vaid ühe tabamuse kaugusele. Lõpus jätkus siiski Eestil enam püssirohtu ja meie poolt viimase värava visanud Seermanni tabamuse järel jäi lõppseisuks lausa 35:26.

Eesti koondise parimaks mängijaks valiti Mihkel Lõpp. Lätis toimuval Balti karikal mängivad kõik osalevad tiimid kaks mängu. Laupäevases teises poolfinaalis alistas Soome pingelise mängu järel Leedu seisuga 27:26. See tähendab, et homses finaalis lähevad kell 13.00 kokkku Soome ja Eesti Kell 11.00 jagavad Leedu ja Läti omavahel pronksi.