Eesti käsipallikoondis alustas Balti mere turniiri võidukalt

äna Läti vastu Eesti resultatiivseimana kaheksa väravat visanud Ott Varik (sinises särgis) kallistamas vastaste väravavahti — FOTO: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit

Täna alustas Eesti meeste käsipallikoondis tihedat 10-päevalist perioodi, kus peetakse kolme mänguline turniir ning pärast aastavahetuse tähistamist kogunetakse veel laagrisse. Lätis, Ludzas toimunud kohtumises mindi esmalt vastamisi võõrustajatega.

Vaatamata mõne põhitegija puudumisele võrreldes eelmise korraga, kui valiksarjas sama vastasega kokku mingi ja võideti, alustas Eesti hästi. Agressiivse 5-1 kaitse ja kiirrünnakute järel viis Ott Varik meid 3:0 ette. Sini-must-valged jätkasid resultatiivset esitust ning poolaja keskpaigaks oldi juba 12:7 ees. Ohtralt vahetusi teinud eestlased läksid garderoobi eduseisul 20:16, skoorides seejuures 74 protsendilise täpsusega, vastaste 54 vastu.

Teise poolaja alguses skooriti kordamööda ning 40. minutiks juhtisid eestlased endiselt viie väravaga. Eesti koondis suurendas seejärel edumaad, kuid vastased meid liiga kaugele ei lasknud ja kaheksa minutit enne lõppu oli vahe endiselt 31:26. Ohtlikuks lätlased meile siiski ei saanud ja mängu lõppskooriks jäi 35:29.

“Kaitse toimis meil täna hästi ning saime selle pealt lihtsaid kiirrünnaku väravaid joosta. Rünnakupool tuli natukene praaki sisse, aga see on pärast pikka sõitu esimeses kohtumises arusaadav. Lõdvaks täna lasta ei saanud. Homsed vastased tulevad kiired ja tehnilised ning selleks peame valmis olema,” ütles täna kaheksa väravaga Eesti resultatiivseim olnud ning mängu parimaks valitud Ott Varik.

Täna lähevad õhtuses kohtumises vastamisi Soome ja Leedu, kellest esimesega tuleb eestlastel homme jõudu katsuda. Reedene mäng algab 16.00 ning on taas nähtav Läti Käsipalliliidu Youtube-i lehel.