Eesti käsipalli noortekoondis alustas EM-finaalturniiri põneva heitlusega

Arno Vare valiti täna eestlaste parimaks
Arno Vare valiti täna eestlaste parimaks — FOTO: Jerry_Nicolas

Pärast pikka ettevalmistusperioodi alustas 2004. aastal sündinud noormeeste rahvuskoondis täna U20 B-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi, mis toimuvad 13.-21.07.2024 Pristinas, Kosovos. Eesti esimeseks vastaseks oli Gruusia. Lisaks on kolmeses alagrupis veel Leedu.

Mäng algas finaalturniirile kohaselt pingeliselt ja skoorivaeselt, kui kaheksandal minutil särasid tablool numbrid 2:2. Edasi võttis Gruusia kerge initsiatiivi ning kuigi Aron Leppik 22. minutil skooris, siis juhtisid vastased 8:6. Poolaja lõpuks suutsid eestlased siiski end veidikene lähemale võidelda ja puhkama mindi Ilja Kosmiraki tabamuse järel, seisult 12:13.

Teise poolaja alguses tõstis Eesti märgatavalt tempot, kuid kaitses ei saadud vastaseid pidama. Rünnakul õnnestuti paremini ning Arno Vare väravate toel olid 45. minutil tablool viiginumbrid. Mängu lõpp kulges võrdsete tiimide põnevas heitluses, kus väravaid skooriti kordamööda. Urmas Rõuk suutis viimastel hetkedel kahel korral joonelt skoorida ning eestlastele viigipunkti päästa. Lõppseisuks jäi 26:26.

Eesti resultatiivseimateks olid täna Hendrik Koks ja Arno Vare kuue tabamusega. Viimasena mainitu vali ka eestlaste poolelt kohtumise parimaks. “Täna ei suutnud me korralikult oma väljavõideldud olukordi realiseerida. Eksisime kuue meetri visetel liigselt ning kohati jäime ka kaitses liiga passiivseks. Sinna taha see üks punkt jäi. Tuleb homseks asjad üle vaadata ning vigade parandused teha ja edasi panna,” olid Vare esimesed kommentaarid pärast matši.

Homme läheb Eesti vastamisi Leeduga, kelle jaoks on tegu esimese mänguga sel turniiril. Võistluste eelses sõpruskohtumises õnnestus sinimustvalgetel samu vastaseid 37:29 võita. Gruusial on homme vaba päev.