Eesti karikavõitja käsipallis on Põlva Serviti

3sport

Pühapäeval lõppes Kehras tänavune Eesti karikavõistluste finaalturniir. Meeste finaalis alistas Põlva Serviti 26:21 (14:9) Viljandi HC ning tuli 14. korda Eesti karikavõitjaks. Pronksimängus oli HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 28:24 (12:12) parem HC Tallinnast. Kui vastamisi lähevad kaks meeskonda, kes on teada-tuntud hea kaitse poolest ning väravapostide vahel seisavad Eesti tipud Eston Varusk ja Rasmus Ots, ei tohiks üllatus olla, et läks aega peaaegu neli minutit enne kui nullid tabloolt pühiti. Poolfinaalis Viljandi parimaks valitud Mihkel Lõpp viskas kohtumise avavärava. Kalmer Musting: Eston Varuski tõrjetööst võib ülivõrdes rääkida Serviti sai juhtima, aga kümnendal minutil tuli Simon Drõgini tabamuse järel 3:3. Seejärel keeras Varusk põlvalaste värava tükiks ajaks lukku ja Henri Sillaste viis meeskonna 6:3 ette. 16. minutil tabas Sten Maasalu seisuks 7:5, kui saabus mulkide uus väravapõud. Juba avapoolajal tosinajagu tõrjeid teinud Varuskist ei õnnestunud kuidagi palli mööda saata. Tõnis Kase tulistas karistusviskest Serviti 12:5 juhtima, kuid vaheajavileks suutis Viljandi pisut järele tulla – 14:9. Teise pooltunni algul rebis Serviti vahe kaheksale väravale, kui Sillaste 18:10 tegi. Viljandi näitas aga, et niigi agressiivset kaitset on võimalik veel kraadi võrra kangemaks keerata. Kristo Voika tõi kahe tabamusega mulgid 51. minutil nelja värava kaugusele – 22:18. Lähemale aga ei saadud ning Serviti võitis karikafinaali 14. korda, sel puhul tulemusega 26:21. Sillaste viskas kuus, Kase, Andris Celminš, Carl-Eric Uibo ja Hendrik Varul kolm väravat. Viljandil tabas Hendrik Koks viis, Voika neli ning Lõpp ja Andrei Basarab kolm korda. "Üle kahekümne tõrje – Eston oli täna nagu müür väravas, temast võib ülivõrdes rääkida. Tervikuna tegime ka hea partii, keegi lati alt läbi ei jooksnud, kuigi roteerisime palju. Viljandi pani maru kõva tempo peale, aga me võtsime selle vastu ning eriti esimesel poolajal õnnestusime ka rünnakul," tegi õnnelik Serviti peatreener Kalmer Musting lühianalüüsi. Kehra murdis teisel poolajal Tallinna ja sai kolmanda koha Paljudel spordialadel on pronksimängudest loobutud, sest vahel muutuvad need mõttetuks. Ent pühapäevane lahing HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ja HC Tallinna vahel tõestas vastupidist – mõlemad meeskonnad tahtsid kolmandat kohta ja tulid platsile isukalt. Kogu avapoolaeg möödus ülimalt võrdses heitluses ja lõppes ka vastava skooriga – 12:12. Sarnaselt kulgesid järgmisedki kümme minutit. Päev varem 11 väravat kõmmutanud Jürgen Rooba viis Tallinna oma endise koduklubi vastu 38. minutil 16:15 juhtima, aga Kehra vastas 4:0 vahespurdiga ning Sergio-Silver Kreegimaa viskas 19:16. Mikola Naum aitas hoida edu suurepäraste tõrjetega ja 50. minutil tegi Danil Gumjanov 22:18. Parimal juhul kasvas Kehra edu seitsmele väravale ning lõpuks võideti kolmas koht tulemusega 28:24. Gumjanov viskas kuus ning Kreegimaa, David Mamporia, Anton Borovski ja Indrek Normak neli väravat. Tallinnal tabas Rooba kümme, Kaspar Lees viis ja Vladislav Barõlov kolm korda. "Päris hea emotsioon oli nii saalis kui ka platsil ning hea, võitluslik mäng kukkus välja. Häälestumine oli meil hea, sest eile saime Servitile korralikult vastu ning teadsime, et kolmanda koha karikas on võib-olla meie meeskonna maksimum ja tahtsime seda võita," kommenteeris Kehra peatreener Mart Raudsepp. Eesti meeste karikavõistluste esikolmik 2021: 1. Põlva Serviti: Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Tõnis Kase, Kristjan Muuga, Markel Veiko, Otto Karl Kont, Mathias Rebane, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Arturs Meikšans, Christofer Viilop, Anatoli Tšezlov, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Andris Celminš, Carl-Eric Uibo, Robin Oberg, Hendrik Varul. Treenerid ja esindajad Kalmer Musting, Rein Suvi, Allar Lamp, Andres Neeme. 2. Viljandi HC: Kaidar Keres, Aleksander Pertelson, Kristjan Koovit, Simon Drõgin, Mikk Varik, Hendrik Koks, Sten Maasalu, Martin Braun, Rasmus Ots, Andrei Basarab, Robin Liinsoo, Mihkel Lõpp, Peeter Parik, Mark Lõpp, Robert Lõpp, Oliver Ruut, Volodimir Maslak, Kristo Voika, Ott Varik. Treenerid ja esindajad Marko Koks, Ave Puru. 3. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper: Indrek Normak, David Mamporia, Steve Luks, Danil Gumjanov, Janar Mägi, Sigmar Seermann, Siim Normak, Tanel Vilks, Dmõtro Jankovski, Anton Borovski, Sergio-Silver Kreegimaa, Kristofer Liedemann, Maksim Tanner McCauley, Mikola Naum, Alvar Soikka, Mihkel Parm, Kent-Christer Benström, Keret Kippari. Treenerid ja esindajad Mart Raudsepp, Jaan Kauge, Janar Mägi. Pildil: Eesti karikavõitja 2021 – Põlva Serviti. (Foto: Helin Potter/EKL).