Reklaam sulgub sekundi pärast

Coop Põlva tõusis esiliigas taas tabeliliidriks

Coop Põlva
Coop Põlva — FOTO: Joonas Kuuskla

Veebruarikuu viimased esiliiga mängud on peetud. Omavahel võtsid mõõtu Coop Põlva ja HC Tallinn 2, SK Tapa/Tapa valla SK ja Põlva/Arcwood, Tartu Ülikool ja HC Viimsi ning HC Kehra/Primend ja Coop Põlva.

Coop Põlva ja HC Tallinn 2 vahelises võitluses jäi ülekaalukalt peale Coop Põlva seisuga 43:23. HC Tallinna mängija Tarmo Ulla sõnul on väga äge see, et Coop noori vaadates on aru saada, et Eesti käsipall areneb. “Teisiti vist ei saaks, sest noored on meie tulevik,” lisab Ulla. Coop Põlva kapten Joonas Vassiljev mängust HC Tallinn 2-ga: “Rõhusime enne mängu riietusruumis agressiivsemale kaitsele, mis meil on paaril eelneval mängul puudu olnud. Tänu kaitsele saime kohtumise alguses oma mängu käima ning tänu sellele saime terve mängu vältel hoida turvalist vahet. Ka tagaliin toimetas paremini, kui mõnes eelmises kohtumises.” 

HC Kehra/Primendiga kohtumisest Coop Põlva aga võidukalt ei väljunud — kehrakad jätsid kodusaali 30:28 võidu. “Mäng oli algusest lõpuni väga pingeline. Mõlemad meeskonnad näitasid tõelist tahtejõudu ja võitlust. Suutsime, aga lõpuks kaks punkti koju jätta,” jagas emotsioone Primendi mängija Oskar Luks.

SK Tapa/Tapa valla SK ja tabeliliidri Põlva/Arcwoodi vaheline kohtumine lõppes tapakate 37:33 võiduga. "Tapa alustas mängu väga hästi ja meie olime kaitses liiga pehmed. Lasime vastasmeeskonna alguses pikalt juhtima, tegime lihtsaid vigu ja ei suutnud neid enam kinni püüda. Teisel poolajal saime korra küll vahe minimaalseks, aga siis eksisime ise rünnakutel. Sel korral töötas Tapa meeskonna rünnak paremini kui meil,” kommenteeris mängu Arcwoodi mängija Olari Paumets. SK Tapa mängija Lauri Lande kohtumisest Arvwoodiga: “Läksime mängule hea enesetundega ja pikema pingiga kui tavaliselt. Mängu alguses saime kaitse kohe korda ja selle pealt saime poolkiirrünnakutega väikese vahe sisse. Teisel poolajal väsisime natuke ära ja lasime vastastel vahet vähendada. Tugeva lõpuga suutsime punktid siiski koju jätta.”

Tartu Ülikool ja HC Viimsi pidasid maha vägeva võitluse, millest võitjana väljus Tartu Ülikool seisuga 36:33. Tartu Ülikooli paremsisemine Taniel Sermat mängust Viimsiga: “Mäng oli üldises pildis pigem hea. Varasemaga võrreldes saab öelda, et tänases mängus suutsime rünnakul kõigilt positsioonidelt võrdselt panustada. Kaitses vajame rohkem meeskonnatööd ja omavahelist suhtlust. Vastased skooriga eest ära joosta ei lasknud, kuid suutsime mängu lõpuni vahet hoida.” HC Viimsi resultatiivseim mängija Melvin Teepere sõnul oli mäng üldjoontes hea: “Me Viimsis oleme olnud alati sellised, kes mängivad emotsiooni pealt. Oli näha, et me ei saanud esimene poolaeg ennast käima ning lasime Tartule 7-väravalise edumaa. Teine poolaeg oli tunda suuremat emotsiooni ja läksime peale suurema hooga, mistõttu õnnestusime rohkem ning vähendasime väravate vahet.”

Esiliiga tabeliseisu asus taas juhtima Coop Põlva 25. punktiga, Põlva/Arcwood järgneb 23. punktiga ning kolmandal kohal asetseb HC Kehra/Primend 22. punktiga. Primendi järel on tabelis Tallinna Spordikool/HC Tallas 20 punktiga.