Reklaam sulgub sekundi pärast

Comeback ja pingeline tabel ehk mehed jagavad nädalavahetusel topeltpunkte

Martin Nerut viskel Mistra ja HC Tallinna eelmises omavahelises kohtumises
Martin Nerut viskel Mistra ja HC Tallinna eelmises omavahelises kohtumises — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Sel nädalavahetusel jätkub meeste käsipalli Balti liiga aasta esimeste mängudega ning Eesti klubidel on kaalul palju, kuna osad kohtumised lähevad ka kohalike meistrivõistluste arvestusse. Just laupäeval Viljandi HC - Põlva Serviti ja pühapäeval Mistra - Põlva Serviti matšid on väärt nelja punkti. 

Mistra kohtub lätlaste ja Servitiga

Kalendriaastat Eesti meistriliigas kahe võiduga alustanud Mistra kohtub esmalt laupäeval lätlaste ASK-ga ning seejärel juba päev hiljem Servitiga. Esimesena mainitud tiimi üle võeti eelmises voorus napp võit ning kodusele konkurendile vannuti nelja väravaga alla. Mistra paikneb tabelis küll seitsmendal kohal, kui teisest positsioonist lahutab neid vaid üks võit ning seis Balti liigas on väga tasavägine. 

Mistra ridades naasis sel nädalal platsile seni treeneripingil kamraade juhendanud kogenud väravavaht Mikola Naum. “Eks see oli ikka keeruline pärast pikka pausi taas postide vahele naasta, kuid ütleks, et arvestades, et olen olnud eemal pea kaheksa kuud, siis tuli üllatavalt hästi välja. Teine küsimus on, et mida see näitab meie käsipalli taseme kohta, kui 43-aastane mees asub platsile ja tõrjuma hakkab,” alustas puurilukk.

“See selgub veel siin nädala jooksul, kas ja kui palju ma nädalavahetusel platsile jooksen. Koostöös Jüriga (Lepp - Mistra peatreener - toim.) mõtleme, mis tiimile parim lahendus on. Lätlaste vastu peame kaks punkti koju jätma, siin ei saa küsimustki olla. Servitiga on loomulikult raske, nemad on esiotsa sats ning kõik teavad nende kvaliteeti. Kuid meil on omad plaanid ning kui need asjad ära teeme ja liiga palju eksimusi sisse ei lase, siis on kõik võimalik,” jätkas Naum nädalavahetusele ette vaatamist. 

Viljandi ja Põlva kohtumises on mängus topeltpunktid

Nii nagu sügisel lähevad ka sel nädalavahetusel Lõuna-Eesti rivaliteedis topeltväärtusega kohtumises omavahel vastamisi Viljandi ja Põlva. Mõlemad tiimid alustasid meistriliigat kindla võiduga. Eelmises samas duellis jäid peale Balti liigat juhtivad viljandlased. Viljandi HC kohtub lisaks pühapäeval kodus samade lätlastega, kellega päev varem võitleb Mistra. 

Balti liiga tabel: (mängud, võidud, viigid, kaotused, punktid)

Viljandi HC 7 6 0 1 12
ZRHK TENAX Dobele 8 4 1 3 9
HC Dragunas 7 4 0 3 8
Põlva Serviti 7 4 0 3 8
VHC Šviesa 7 3 1 3 7
Granitas-Karys 7 3 1 3 7
Mistra 7 3 1 3 7
ASK Zemessardze/LSPA 8 0 0 8 0

Resultatiivsus: Hendrik Koks (Võistkond: Viljandi HC, mängud: 7 visked: 92 väravad: 59), Mantas Urvikis (VHC Šviesa,7,66,49), Serhii Orlovskyi (Mistra,7, 74, 44), Modestas Štarolis (Granitas-Karys, 7, 79, 42), Māris Veršakovs (ZRHK TENAX Dobele, 8, 62, 41), Jürgen Rooba (Põlva Serviti, 7, 52, 40)

Balti liiga mängud sel nädalavahetusel:

20.01
14.00 Leedus HC Dragunas (Leedu) - Granitas-Karys (Leedu)
14.00 Viljandi Viljandi HC-Põlva Serviti (läheb ka Eesti meistriliiga arvestusse)
16.00 Lätis ZRHK Dobele Tenax (Läti) - VHC Šviesa (Leedu)
17.15 Aruküla Mistra - ASK Zemessardze/LSPA (Läti) 

21.01
14.00 Leedus HC Dragunas(Leedu) - VHC Šviesa (Leedu)
14.00 Aruküla Mistra - Põlva Serviti (läheb ka Eesti meistriliiga arvestusse)
14.00 Viljandi Viljandi HC -  ASK Zemessardze/LSPA (Läti) 
16.00 Läti ZRHK Dobele Tenax (Läti) - Granitas-Karys (Leedu)