Balti liigas pannakse paika neli parimat võistkonda

Karikafinaalis kohtunud Viljandi ja Tapa selgitavad Balti liiga finaalturniirile pääseja
Karikafinaalis kohtunud Viljandi ja Tapa selgitavad Balti liiga finaalturniirile pääseja — FOTO: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Sel laupäeval selguvad neli võistkonda, kes hakkavad 15. aprillil võitlema meeste käsipalli Balti liiga meistritiitli nimel.

Eesti klubidest on võistlustulle jäänud Põlva Serviti, kes läheb vastamisi Leedu klubi, Granitas-Karysega ja Mistra, kes mängib samast riigist pärit VHC Sviesaga. Lisaks kohtuvad ühes paaris omavahel Viljandi HC ning SK Tapa/N.R Energy. Viimase nelja hulka pääseja selgitavad lätlaste Tenax Dobele ja leedukate HC Dragunas. Kõigis paaris on üks mäng peetud ning poolfinalistid selguvad kahe mängu kokkuvõttes, kirjutab handball.ee.

Põlva Serviti alustab kodus heast positsioonist

Serviti suutis ainsana Balti liiga veerandfinaalidest võtta võõrsil võidu, kui Leedus alistati esimeses kohtumises Granitas-Karys 26:22. See paneb nad korduskohtumiseks heasse seisu. Möödunud kolmapäeval jõudsid lõuna-eestlased veel pidada ühe matši Eesti meistriliigas, kui alistati Mistra. Granitas pidas samuti koduses liigas ühe mängu, kus jäädi napilt alla Mistraga kohtuvale VHC Sviesale.

“Kui teisel poolajal olime teatud hetkedel eelmises Balti liiga mängus raskustes, siis korraliku tiimitööga suutsime keerulisest olukorrast välja tulla ning mehed näitasid kõvat võitlusvaimu. Vastased tegid hea esituse, kuid meil võtsid skooriliidrid ohjad oma kätte ning Jürgen Lepasson tegi väravas häid tõrjeid. Granitas oli kõik oma võimalikud väed kokku koondanud ning oma kodupubliku ees näitasid head käsipalli. Loodame, et laupäeval annavad koduseinad meile pisut juurde ning suudame oma mängu peale suruda ja siit paarist edasi minna,” kommenteeris Põlva Serviti loots Kalmer Musting.

Mistra seis on väga raske

Erinevalt Servitist ei suutnud Mistra esimesest kohtumisest Leedus positiivse tulemusega naasta ning kaasa võeti hoopis 11-väravaline kaotus. Möödunud kolmapäeval mängiti ka Eesti meistriliigas, kus jäädi alla Servitile. Samal ajal suutis Sviesa napilt alistada koduse konkurendi Granitase. “Olen siin viimaste päevade jooksul video üle vaadanud ning meie mäng kärises igaltpoolt. Eksisime kaitses ning ka väravavahtidel ei olnud parim päev. Lisaks pean ära mainima, et kuigi ma nendest tihti ei räägi, siis selles Balti liiga faasis peaksid ikkagi meil olema neutraalsed kohtunikud, mitte kohaliku riigi vilemehed,” rääkis Mistra treener Jüri Lepp.

Kahe Eesti tiimi vahel on kõik lahtine

Kolmandas veerandfinaalis läksid omavahel vastamisi kaks Eesti klubi, Viljandi HC ja SK Tapa/N.R Energy. Ameerika mägedel kulgenud mängus haarasid mulgid vahepeal juba kuueväravalise edu, kuid mängu lõpuks suutsid lääne-virulased ohjad siiski enda kätte võidelda ja saavad korduskohtumist alustada kaheväravalisest eduseisust. Mõlemad tiimid mängisid sel nädalal ka Eesti meistriliigas, kui Viljandi viigistas HC Kehraga ning SK Tapa alistas HC Tallinna.

“Me ei suutnud esimesel poolajal Viljandi väravas seisnud Rasmus Otsa üle mängida ning sealt tuli ka suur vahe sisse. Teine periood oli aga täiesti eriilmeline. Kuskil 40. minutist ärkasime, suutsime oma olukorrad ära realiseerida ja vastasele oma mängu peale suruda. Lõpp oli juba võrdsete lahing ning seekord haarasime meie Kaspar Leesi juhtimisel loteriis pikema õlekõrre. Aga eks me teame, et midagi tehtud ei ole. Viljandi on lärmaka kodupubliku ees tugev, kuid eks me läheme ikka võitma ning katsume kätte võideldud edu mitte käest ära anda,” alustas SK Tapa juhendaja Elmu Koppelmann.

“Tunnen oma mängijaid juba piisavalt hästi, et sain aru, et kätte võideldud edu uinutas meid. Kuigi riietusruumis keskendusime põhimõtteliselt vaid sellele, et vastane võitleb lõpuni ning me ei tohi neid matši sisse tagasi lasta, siis ju see ei jõudnud alateadvusesse. Aga õnneks alustame teist mängu vaid kaheväralisest kaotusseisust ning koduseinte vahel tähendab see, et põhimõtteliselt algab kohtumine nullist. Midagi veel otsustatud ei ole,” lõpetas Viljandi HC treener Marko Koks.

Balti liiga veerandfinaalid:

25.03 14.00 Viljandis Viljandi HC – SK Tapa/N.R Energy (avamäng SK Tapa/N.R Energy – Viljandi HC 28:26)
25.03 17.00 Arukülas Mistra – VHC Sviesa (avamäng VHC Sviesa – Mistra 36:25)
25.03 15.30 Põlvas Põlva Serviti – Granitas-Karys (avamäng Granitas-Karys – Põlva Serviti 22:26)
25.03 15.30 Lätis ZRHK Tenax Dobele – HC Dragunas (avamäng HC Dragunas – ZRHK Tenax Dobele 24:21)