Balti liigas alagrupid peetud ning play-offid juba koputavad uksele

10-st peetud mängust 10 võitu teeninud Viljandi HC
10-st peetud mängust 10 võitu teeninud Viljandi HC — FOTO: Baltic Handball League

Eile toimusid selle hooaja viimased käsipalli Balti liiga alagrupimängud, kui kohtusid Viljandi ja Klaipeda Dragunas, Mistra ja Kaunase Granitas, Tallinn ja HC Amber ning SK Tapa/N.R. Energy ja VHC Šviesa, kirjutab handball.ee.

Viljandi jäi alagrupis võitmatuks, alistades vastast 28:19 (15:11). Ka Mistra sai kodusaalis võitu tähistada numbritega 32:27 (13:17). HC Tallinna ning SK Tapa kaotusseeriad leidsid aga jätku – Tallinn kaotas tulemusega 29:35 (16:17) ja Tapa vandus alla Šviesale skooriga 27:31 (12:17). Nüüd alustavad kõik edasipääsenud meeskonnad taas nullist, sest ees ootavad veerandfinaalid.

Mistra tõusis kui fööniks tuhast

Kodusaalis härjal sarvist haaranud Mistra nägi karmi vaeva, et mängu siseneda – neljandaks minutiks oli seis 4:0 vastasmeeskonnale Granitas-Karysele. Enrico Anton avas koduvõistkonna jaoks skoori viienda minuti lõpupoolel ning kaheksandaks minutiks hingas Eesti klubi juba vastase kuklasse, kui viigist lahutas vaid üks punkt. Mistra tegevus aga stagneerus ning nii oli 15. minutil seisuks 6:10. Kaks minutit enne esimese poolaja lõppu vähendas Urmas Rõuk Mistra kaotusseisu vaid kahe värava peale, ent rõõm jäi üürikeseks ja poolaja tulemuseks kujunes 13:17. Kui esimene poolaeg oli päev, siis teine pool justkui öö – Mistra mängumootor käivitus viivituseta ja viskas esimese nelja minutiga neli väravat ning jõudis viigist taas ühe värava kaugusele. 45. minutil viigistas Rauno Aus seisu, mis rajas tee Mistra eduloole. Eduseis oli aga konarlik, sest Granitas oli vaid ühega taga. Serhii Orlovskyi kaks väravat ning Urmas Rõugi poolne lisa sellele viisid Mistra aga võiduka lõpuni seisuga 32:27.

Mistra eest tabas Serhii Orlovskyi üheksal korral, Matas Jurkevičius viskas vastaspoole eest 10 väravat.

Pärast tugevat esimest poolt Tallinn kahvatus

Kuigi Tallinn jäi võõras saalis koheselt jälitaja kohustusi täitma, ei murdnud see pealinlaste moraali. Eesti klubi püsis usinalt HC Amberi kannul, olles viigiseisus või ühega kaotusseisus. Esimese poolaja keskel ehk 15. minutil valitses skoor 6:6. Viis minutit hiljem oli Vilniuse meeskond teinud kindlama vahemaa sisse, kui juhiti 13:9. Tallinn võitles end tagasi ning Volodymyr Shcherbani realiseeritud seitsmemeetri karistusvise 29. minutil jäi vastasmeeskonda puhkeruumi saatma, kes küll võitsid poolaja, kuid napilt, skooriga 17:16. Teisel poolajal tundus unistus võidust hääbuvat, kui 41. minutil oli vahemaa Amberiga neljaväravaline. Tallinna rammust jäi vastupanu osutamiseks puudu ning nii kaotati matš resultaadiga 29:35.

Volodymyr Shcherban oli kõige resultatiivsem Tallinna mängija ning seda üheksa väravaga. Nii Oleh Ivanchenko kui ka Anton Tsitko viskasid Amberi eest kuus tabamust.

Viljandile peavalu põhjustanud Dragunas sai suurenumbrilise karistuse

Erinevalt Granitas-Karysega kohtumisest oli Klaipeda Dragunas kraadi võrra kangem oponent ning nende maha raputamine oli mulkide jaoks väljakutse. 15 minuti jooksul nägi kohtumine kõiki stsenaariume – küll ühe meeskonna juhtimist, siis teise ning vahepeal ütles sõna sekka ka viigiseis. 21. minutil algatas Andrii Basarab Viljandi väravatesaju, millesse ka ise kolme tabamusega panustas. Nii võitis Viljandi esimese poolaja seisuga 15:11. Selle edumaaga läks Viljandi klubi teisel poolajal omasoodu – viie minutiga oli vahemaa kasvanud seitsme punkti peale ning lõpptulemuseks sai 28:19.

Seitsme visatud väravaga oli Ott Varik tänane resultatiivseim mulk. Viis väravat sai kirja Gytis Šmantauskas, kes oli Granitase resultatiivseim.

Tapa mäng jäi ka täna mannetuks

Eile oli Tapa mäng rabe. VHC Šviesa lasti kiirelt kolmega ette, misjärel vähendati distants küll ühe värava peale, ent see püsima ei jäänud ja vastane libises Tapa haardest. Selle tagajärjena vaadati 16. minutil vastamisi 4:10 kaotusseisuga. Ilja Kosmiraki kolmest ja Marcus Rätteli neljast tabamusest esimesel poolajal jäi väheks ning Tapal tuli vahepausile minna seisult 12:17. Teisel poolajal kordusid samasugused mustrid ja nii oli 48. minutil seisuks 20:26. Kohtumise lõppedes jäi skooriks 27:31.

Tapa nimele kogus enim väravaid Marcus Rättel, kes viskas seitse väravat. Kuus väravat viskasid vastasmeeskonna eest Laurynas Palevičius ja Šarūnas Ugianskis.

Sellega on veerandfinaalipaarid selgunud: Viljandi kohtub Tapaga, Põlva Serviti Kaunase Granitas-Karysega, Dobele Tenax proovib jõudu Klaipeda Dragunasega ning Mistra VHC Šviesaga. Paarid kohtuvad kahel korral ning meeskonnad, kes liiguvad edasi järgmisesse vooru, selgitatakse välja kahe mängu kokkuvõttes punktide ja väravate alusel. Esimesed kohtumised toimuvad 18.–19. märtsil, kordusmängud leiavad aset 25.–26. märtsil. Ühtlasi toimuvad kordusmängud üldtabelis tugevama meeskonna väljakul. Paaride võitjad edenevad Final Four’i.