Balti liiga: Serviti võitis, Mistra koges esimest nulli ringi

Mistra jäi sel nädalavahetusel kodusaalis punktideta, viskel Aron Leppik
Mistra jäi sel nädalavahetusel kodusaalis punktideta, viskel Aron Leppik — FOTO: Arvi Sirm/Baltic Handball League

Täna panid Mistra ja Põlva Serviti järjekordsele Balti liiga nädalavahetusele punkti. Päeva esimeses matšis võõrustas eilne napp kaotaja Mistra valitsevat Balti meistrit ZRHK Tenax Dobelet, kellele jäädi alla seisuga 27:32 (15:13). Teises kohtumises läksid vastamisi Serviti, kes teenis eile viigi, ja Leedu HC Dragunas, kes alistas eile Mistra. Mäng lõppes Serviti 37:32 (17:12) võiduga.

Mistra 3-väravaline edu muutus 5-väravaliseks kaotuseks
Kohtumise esimeseks skoorijaks oli Aron Leppik, kes sahistas vastasvõistkonna väravavõrku 1. minutil. ZRHK Tenax Dobele vastulause saabus minut hiljem, mis andis Mistrale võimaluse minna juhtima. Üheväravalisest edumaast sai 8. minutil 3-väravaline, kui skoori tegi taas Leppik, seisuks 6:3. Tenax demonstreeris ohtu ning vähendas mitmel korral vahemaa ühe värava peale, kuid Mistra püsis peal. Kui pool esimesest poolajast oli mängitud, oli seis Mistra kasuks numbritega 9:7. Kaua viigiga ähvardanud Tenax saavutas 11:11 seisu 21. minutil. Viimati oli viigiseis 2. minutil. Kuigi Marek Kopli skooris koheselt, vastas Tenax 2 väravaga ning läks mängus esmakordselt juhtima. Serhii Orlovskyi topelt-tabamused ja väravavahi Mikola Naumi tõrjed võitlesid Mistra 27. minutiks tagasi juhtpositsioonile seisuga 14:13. Tenaxi pealevisked jäid ebatäpseteks ja esimese poolaja lõppedes jäi peale Eesti klubi seisuga 15:13.

Teine poolaeg jätkus Mistra 2-väravalise edu saatel 38. minutini, mil Tenax tegi vahemaa tasa seisuga 19:19. Minut hiljem teenis Läti klubi 7-meetri karistusviske, mis viis nad 20:19 juhtima. 35. minutil Andris Celminši poolt visatud värav jäi 8 minutiks ainsaks Mistra väravaks. Selle vea parandas Arno Vare 43. minutil, visates seisuks 20:22. Tenax oli astunud rolli, mida Mistra täitis esimesel poolajal: Läti klubi kindlustas oma liidripositsiooni, hoides 3-väravalist edumaad. Nii oli mängu 50. minutil seis 24:27 Mistra kahjuks. Eesti klubi ei suutnud kaotusseisu vähendada ning kohtumine kuulutati lõppenuks skooriga 27:32.

Mistra suurimaks skooritegijaks oli 8 väravat visanud Andris Celminš. 6 väravat viskas Serhii Orlovskyi ning 5 väravat Aron Leppik.

“Võrreldes eilsega, oli täna kindlasti realiseerimisega probleeme. Leedukatega suutsime terve mäng tasavägiselt võidelda, kuid täna vajusime lätlaste vastu mängu lõpus ära. Pallikaotuste ja üldiste lohakusvigade tõttu ei suutnud me neli punkti koju jätta,” lausus Leppik. “Kaitsele peame samuti veel rõhku lisama. Teeme tiimiga mängudest põhjaliku analüüsi ja oleme järgmine kord targemad.”

Kindel võit Servitile. Rebane: kripeldab ikkagi Dobele teine poolaeg
Serviti läks kodusaalis juhtima, kuid 7. minuti eel püüdis Dragunas võõrustaja kinni, misjärel algas tasavägine tagaajamine. See kestis 16. minutini, sest seejärel viisid Jürgen Rooba, Mathias Rebase, Arturs Meikšansi ja Stanislav Kholodiuki väravad Serviti 18. minutiks 11:7 ette. Dragunase rünnetele tõmmati pidurit ning paralleelselt skoorisid Rebane ja Hendrik Varul, kes 24. mänguminutil suurendasid edumaa 6-väravaliseks seisuga 15:9. Esimese poolaja lõpuvile kõlades seisid tablool numbrid 17:12.

Teisel poolajal säilis Serviti võim Dragunase üle, mida tõendas ka skoor: 3 minutiga oli seisuks 20:13 ja 40. minutiks oli seis 24:19. Väravad jaotusid võrdväärselt Serviti raudvara Rebase, Rooba ja Tõnis Kase vahel. Eile samal ajal Tenaxil 6-väravalise spurdi lasknud teha Serviti jäi seekord endale kindlaks ning omas 50. minutil endiselt 6-väravalist edu skooriga 30:24. Enne mängu lõppu jõudis Serviti visata veel 7 väravat, vastasvõistkond Dragunas 8 väravat. See tähistas Serviti 37:32 võitu.

Resultatiivseimad Serviti mängumehed olid Mathias Rebane 8 väravaga ja Jürgen Rooba 6 väravaga. Tõnis Kase, Hendrik Varul ja Stanislav Kholodiuk jäid 5 värava peale.

“Alustasime samamoodi nagu eilset mängu ja lõpetasime esimese poolaja samuti sarnaselt, kui võrrelda eilse Dobele mänguga, aga täna suutsime teisel poolajal ikkagi olla maa peal ja teha oma töö lõpuni,” kommenteeris Rebane. “Vajalikud ja tähtsad punktid. Meeskond ja kõik teised olid tublid nädalavahetusel, aga kripeldab ikkagi Dobele teine poolaeg, seega viis miinusega nädalavahetuse eest.”

Järgmine Eesti klubi, kes läheb Balti liigas võite jahtima, on Viljandi HC. Pärast pikka pausi naaseb Viljandi meeskond uuesti palliplatsile 12. ja 13. oktoobril, kui külla sõidetakse Leedu klubidele Granitas-Karys ja VHC Šviesa.