Balti liiga: Serviti teenis hooaja avamängus võidu, Mistra võiduseeria jätkub

Serviti teenis hooaja esimese Balti liiga võidu lõpptulemiga, viskel leegionär Arturs Meikšans
Serviti teenis hooaja esimese Balti liiga võidu lõpptulemiga, viskel leegionär Arturs Meikšans — FOTO: Merlin Raudkett/Baltic Handball League

Sel nädalavahetusel algas Balti liiga teekond Serviti jaoks ning jätkus Mistra jaoks. Viimane võõrustas ASK Zemessardze/RSU-d ja alistas Läti klubi üldskooriga 27:22 (18:13). Serviti, kes mängis samuti kodus, läks vastamisi Murjāņi spordigümnaasiumi meeskonna ehk MSĢ-ga ning teenis hooaja esimese Balti liiga võidu lõpptulemiga 34:25 (14:13).

Balti liiga hooaja avamäng algas Mesikäpa Hallis närviliselt. Jürgen Rooba ja Alfred Timmo väravatest juhtima läinud Serviti üritas kahe-kolme-väravalist edumaad hoida, ent MSĢ võitles innukalt vastu. Nõnda oli mängu 10. minutil seis 6:4 ning 14. minutil juba 6:6. Seejärel leidis Serviti väravasoone uuesti üles ja oli kohtumise 19. minutiks 10:7 ees, kui värava realiseeris Carl-Eric Uibo. Kassi-hiire mäng naases 27. minutil, kui otsa tuli vaadata 12:12 skoorile. Esimene poolaeg lõppes Serviti napi 14:13 eduga.

Mängu teisel poolel leidis Serviti üles oma kindluse, mille najal hakati vastasest kaugenema. MSĢ hoiti stabiilselt kolme-nelja värava kaugusel kuni 50. minutini, misjärel skoorisid Kermo Saksing, Timmo ja Mathias Rebane, viies Serviti 29:22 ette. Serviti kaitse oli kui müür, millest Läti klubi ei saanud pikemat aega mööda. 7-väravaline edu paisus ning mäng lõppes 34:25 eduga MSĢ üle.

Serviti ridadest olid resultatiivseimad Alfred Timmo, kelle nimele kogunes 9 väravat, ja Kermo Saksing, kes viskas 7 väravat.

Mistra pani koduväljakueelise esimestest minutitest saati maksma. Nõnda sai 5. minuti 5:3 seisust üsnagi kiirelt 8:3, kui 8. minutil tegi skoori Patrick Padjus. Mistra agressiivne mängustiil surus vastasvõistkonna ASK Zemessardze/RSU üha enam nurka ning kohtumise 16. minutiks oli vahemaa kahekordistunud seisuga 12:6. Potentsiaalne pöördepunkt saabus 20. minutil, kui Läti klubi mäng hakkas sujuma ning kaotusseis vähenema. 25. minutiks hingas ASK Mistrale kuklasse skooriga 15:13, mis rääkis veel Mistra kasuks. Andris Celminši ja Serhii Orlovskyi väravad päästsid Mistra mustast stsenaariumist ning esimene poolaeg võideti skooriga 18:13.

Teisel poolajal sujus mäng Mistrale sobivalt kuni 40. minutini, mil ASK lõi Mistra kindla edumaa taas kõikuma. Eesti klubi realiseerimisprobleemid avasid ASKile viigistamisukse ning 41. minutiks oli vahe kahanenud kolme värava peale. Lähemale Läti klubi ei lastud, sest väravad said kirja Serhii Orlovskyi, Urmas Rõuk, Aron Leppik ja Vahur Oolup, kes viskasid 48. minutiks seisuks 25:20. Mistra jõudis 55. minutil edu veel 7-väravaliseks kasvatada, ent lõppkokkuvõttes jäi vahe 5-väravaliseks seisuga 27:22, tähistades Eesti klubi võitu.

Mistra resultatiivseim oli Serhii Orlovskyi 9 väravaga. Talle järgnes Andris Celminš 5 väravaga.

Homme vahetavad Eesti klubid vastaseid: Mistra võõrustab MSĢ võistkonda ning Serviti läheb kodus vastamisi ASK Zemessardze/RSU meeskonnaga.