Balti käsipalliliigas on võistlustules kolm Eesti klubi

hc-viljandi
Foto: Eesti Käsipalliliit

Laupäeval jätkub meeste käsipalli Balti liiga, kus sel korral on mängimas kolm Eesti klubi.

Viljandi HC ja Mistra kohtuvad mulgimaal omavahel ning Põlva Serviti läheb külla Läti klubile ZRHK Tenax Dobele, vahendab handball.ee

Viljandi ja Mistra võitlevad alagrupi esikoha pärast

Valitsev Balti liiga meister Viljandi HC jätkab ka sel aastal Balti liigas vankumatult, kui seni pole seitsmes kohtumises vastastele punkte loovutatud. Nende eestlastest vastased Mistrast ei jää kaugele maha, kui on alla jäänud vaid mulkidele. B-alagrupis hoitakse kahte esikohta ning tiime lahutab vaid kaks punkti. Esimeses omavahelises kohtumises Eesti-Läti-Leedu liigas jäid laupäevased võõrustajad kuue väravaga peale. 

“Oleme küll alagrupi tipus, kuid kindlat pole veel midagi ning peame Mistra vastu kõvasti võitlema minema. Mistra on hästi komplekteeritud tiim ning kindlasti tulevad meie vastu näljasena. Meil on siiski toeks koduseinad ning oma publiku ees oleme alati paremini esinenud. Kutsun kõiki saali mängu vaatama, ” kommenteeris Viljandi HC mängumees Ott Varik. 

 Alagrupi esikoha kindlustanud Serviti külastab lätlasi

Eelmises voorus A-alagrupi esikoha vormistanud Põlva Serviti saab Balti liiga põhihooaja viimases mängus kergendatult hingata, kuna otseselt neil enam midagi kaalul ei ole. Dobele jaoks on seevastu tegemist väga tähtsa matšiga kuna alagrupi teisena edestatakse kolmandal kohal paiknevat SK Tapat vaid ühe punktiga. Võistkondade esimene omavaheline kohtumine Balti liigas lõppes Serviti paremusega. 

“Meie jaoks enam midagi suurt kaalul ei ole ning seetõttu oleme ka mõnele mehele puhkust andnud, kuid lähme siiski oma kokkumängu detaile lihvima. Vastased mängivad nauditavad ja head käsipalli, milles on suur rõhk tagamängijate ja joonte koostööl,” rääkis Serviti peatreener Kalmer Musting. 

Balti liiga mängude voor:

11.02 16.00 Dobele Spordihall ZRHK Tenax Dobele – Põlva Serviti

11.02 18.00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra