Balti käsipalliliiga aasta algab B-grupi liidrite lahingutega

serviti
Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Eestlaste juhtimisel edenev Balti käsipalliliiga jätkub sel nädalavahetusel kaheksa kohtumisega, kus neljas mängus on osaliseks ka meie klubid.

Laupäeval läheb B-gruppi juhtiv Põlva Serviti vastamisi leedukate VHC Sviesaga ning samas rühmas kolmandal kohal paiknev SK Tapa/N.R Energy võtab vastu lätlaste ZRHK Tenax Dobele. Pühapäeval kohtuvad eelnevalt mainitud Eesti tiimid omavahel ja HC Tallinn võõrustab Dobelet, vahendab handball.ee

Servitit ja Tapat ootab ees kaks kohtumist

Põlva Serviti ja SK Tapa/N.R Energy on tänavu juba kohtunud nii meistriliigas, karikavõistlustel, kui ka Balti sarja esimeses voorus. Kui teistel võistlustel on lõuna-eestlased keskmiselt kümne väravaga peale jäänud, siis just karikavõistluste poolfinaalis alistasid lääne-virulased vastased. 

Põlva alistas VHC Sviesa esimeses voorus seisuga 45:33 ning SK Tapa oli oma teisest vastasest, Tenax Dobele-st, üle 31:25. B-gruppi, mille kohtumisi eestlased sel nädalavahetusel peavad, juhib Serviti täiseduga kuuest mängust, teisel kohal paiknev Sviesa edestab Tapat kahe punktiga. 

“Ametlikest mängudest on meil olnud pikk paus. Osad mehed olid seotud koondise tegemistega ning teised on siin kergelt maadelnud muude terviseprobleemidega. Täpset koosseisu hetkel veel ei teagi, liigseid riske me kindlasti võtma ei hakka ning ehk kasutame osasid nooremaid pallureid. Kindlasti tulevad kohe aasta alguseks väga põnevad mängud, kus kohtuvad alagrupi kolm tugevamat tiimi. Vilniuse näol on tegemist hästi komplekteeritud, kiiret käsipalli mängiva tiimiga ning Tapat teame loomulikult hästi, tunneme nende tugevusi,” kommenteeris Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting. 

“Saame kohe esimestes kohtumistes vastasteks valitsevad Läti ja Eesti meistrid. Tegemist on tugevate tiimidega, mõlemad tahavad meie vastu midagi tõestada. Alistasime ju esimeses voorus lätlased ning karika poolfinaalis Põlva. Miinimumeesmärgina üritame nädalavahetuselt ikka kaks punkti kätte saada. Meil on muresid pisivigastustega, kuid oleme siiski saanud vahepealse pausi ajal tegeleda üldfüüsilise treeninguga ning Jõud-i meistrivõistlustel hoidsime ka veidikene pallitunnetust. Kuid jaanuari kuu ees on mul siiski väike hirm, kuna koos noorte võistlustega võib mõne noorema mehe koormus väga suureks minna. Õnneks mängime sel nädalavahetusel kodus ning need seinad on meile ikka tuge andnud,” analüüsis SK Tapa treener Elmu Koppelmann. 

HC Tallinn alustab Balti liiga aastat lätlaste vastu

Kolmas B-grupis mängiv Eesti tiim, HC Tallinn, kohtub pühapäeval Sõle spordikeskuses samuti lätlaste Dobelega. Võistkonnad mängisid omavahel alles detsembri lõpus, kui vastaste koduväljakul jäid eestlased neile üheksa väravaga alla. 

“Kui aasta alguses tundus juba treeningutel, et mehed on värskust täis ning vahepealne puhkus ja individuaalne treening on toonud uue hingamise, siis nüüd tabas meid kõhuviirus, mille tõttu ei ole ma kindel, kas mehed suudavad ära taastuda. Tegime ka vahepealsel ajal ühiskoosoleku ning mehed on tahtmist ja entusiasmi täis. Usun, et meil on potentsiaali rohkem, kui esimese poolaasta tulemused näitasid,” rääkis HC Tallinna peatreener Risto Lepp. 

Lisaks eestlaste mängudele kohtuvad sel nädalavahetusel veel laupäeval Granitas-Karys – ASK Zemessardze/LSPA ja HC Dragunas – HK Ogre/HYDROX. Pühapäeval lähevad vastamisi Granitas-Karys – HK Ogre/HYDROX ning HC Dragunas – ASK Zemessardze/LSPA. 

Eesti võistkondade mängud Balti liiga aasta esimeses voorus:
14.01
17:00 Mesikäpa hall Põlva Serviti – VHC Sviesa
17:00 Tapa spordikeskus SK Tapa/N.R Energy – ZRHK TENAX Dobele

15.01
14:00 Tapa spordikeskus SK Tapa/N.R Energy – Põlva Serviti
16:00 Sõle Spordikeskus HC Tallinn – ZRHK TENAX Dobele