Reklaam sulgub sekundi pärast

Aukartus, austus ja auavaldus ehk käsipalliliiga jätkub kolme kohtumisega

HC Kehra
Foto: Helin Potter/ Eesti Käsipalliliit

Pärast möödunud nädalavahetusel kulmineerunud Eesti käsipalli karikavõistlusi meeskondadel pikka puhkust ei anta ning juba kolmapäeval jätkatakse meistriliiga mängudega.

Kolmapäeval kohtuvad Arukülas Mistra - Põlva Serviti ja Kehras kohalik Horizon Pulp&Paper - Viljandi HC. Kakskümmend neli tundi hiljem pannakse pall mängu Tapal, kus N.R Energy läheb vastamisi HC Tallinnaga, vahendab handball.ee

Meistriliiga liidrite lahingus kohtuvad Põlva Serviti ja Mistra

Huvitaval kombel lähevad sel nädalal meistriliigas kokku ühelt poolt võistkonnad, kes karikavõistluste finaalturniiril osalesid ning nende vastu astuvad tiimid, kes nädalavahetusel ei mänginud. Serviti, kes meistriliigas sel hooajal kõik kohtumised keskmiselt kümne väravaga pidi karikaturniiri poolfinaalis SK Tapalt üllatuskaotuse vastu võtma, samal ajal kui Mistra jäi finaalturniirilt välja. Tiimide esimene omavaheline matš meistriliigas lõppes Põlva meeskonna 31:20 võiduga. 

"Karikavõistlustel kaotatud poolfinaal kasvatab kindlasti Serviti võidujanu ning vaevalt see meil midagi lihtsamaks teeb. Meil on olnud mängudega pikem paus sees ja selle vähendamiseks pidasime oma süsteemi tiimide vahel väikese turniiri. Kuigi kõik mehed päris terved ei ole, läheme siiski endast parimat andma. Meistrivõistlustel oleme siiani kulgenud heas tempos ning vaid Põlva on meist sel hooajal jagu saanud. Üritame vastastele kõva lahingu anda," analüüsis eesootavat mängu Mistra peatreener Jüri Lepp. 

Värske karikavõitja jätkab meistriliigas HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vastu

Nädalavahetusel marulise kodupubliku ees karika pea kohale tõstnud Viljandi HC jätkab meistriliigat HC Kehra vastu. Võistkondade eelmine omavaheline kohtumine lõppes mulkide kindla 35:24 võiduga. 

"Astume Viljandi vastu suure aukartuse ja hirmuga, sest pärast karikavõistluste finaali vaatamist sai meile selgeks, et tegemist on ilmselgelt Eesti parima tiimiga. Nende vastu paneme eesmärgiks vähemalt 20 väravat täis visata. Ise oleme treeningutel pigem jõudu teinud. Selle hooaja põhifookus on just noored mängijad füüsiliselt teistele tiimidele järgi aidata, sest kui mänguoskustelt oleme enamvähem teistega võrdsed, siis just selles osakonnas on veel vajakajäämisi," vaatas matšile ette, endale omases humoorikas mahlas, HC Kehra treener Janar Mägi. 

HC Tallinn kohtub karikavõistluste hõbemedalistiga

Möödunud nädalavahetusel karikavõistluste poolfinaalis üllatuse valmistanud ning seni Eestis kaotuseta püsinud Põlva Serviti alistanud SK Tapa võtab kodupubliku ees vastu tänavu meistriliigas võiduta oleva HC Tallinna. Tiimide eelmine omavaheline kohtumine meistriliigas lõppes lääne-virulaste 32:29 võiduga. 

"Tundub, et poolfinaali jätsime kogu oma energiavaru ja finaaliks enam püssirohtu ei olnud. Peame siiski aru saame, et saime suure asjaga hakkama," rõhus SK Tapa ääremängija meeskonna sotsiaalmeedias just ehk põhilisele murele, mis võib ta tiimi neljapäeval vaevata - kuidas on nädalavahetuse finaalturniirist taastutud. 

"Mul on väga hea meel Tapa üle, kes tegi laupäeval karikavõistlustel poolfinaalis supermängu. Kuigi neil oli juba pühapäeval natukene mahlad otsas, siis on tegemist väga võitlusliku tiimiga, kellega mängus kindlasti midagi lihtsalt ei tule. Kõigil võistkondadel on Tapa kodupubliku ees raske. Oleme siin pikka mängupausi leevendanud oma sõsarklubiga kohtudes ning läheme vastastele võitlust andma," rääkis HC Tallinna peatreener Risto Lepp. 

Pärast pisukest pausi on paslik meelde tuletada ka meistriliiga hetkeseis. Nagu eelnevalt mainitud, ei ole Serviti veel kuues kohtumises kaotusevalu tundnud, nendele järgnev Mistra on alla jäänud vaid Servitile ning neil on kirjas kümme punkti. Kolmandal kohal asuval SK Tapal on kolm võitu ja neile järgnevad nelja punkti peal Viljandi HC ja HC Kehra. HC Tallinnal ei ole veel õnnestunud võiduarvet avada. Resultatiivsustabeli eesotsas paiknevad Viljandi HC mehed Hendrik Koks ja Ott Varik, kes on visanud vastavalt 42 ja 34 väravat. Pärast neid tulevad HC Tallinna Volodymyr Shcherban ja Mistra Serhii Orlovskyi, kes on tabanud 33 ja 30 korda. 

Eesti käsipalli meistriliiga kohtumised sel nädalal:

30.11 19.00 Aruküla Põhikooli Spordisaal Mistra - Põlva Serviti
30.11 19.00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - Viljandi HC
01.12 19.00 Tapa Spordikeskus SK Tapa/N.R. Energy - HC Tallinn