Aruküla/Mistra tuli Eesti naiste käsipallimeistriks

Aruküla/MIstra tuli Eesti naiste käsipallimeistriks
Aruküla/MIstra tuli Eesti naiste käsipallimeistriks — FOTO: Eesti Käsipalliliit

Eile selgitati Kristiine Spordihallis Eesti naiste käsipallimeister, kui teistkordselt läksid vastamisi Reval-Sport/Mella ja Aruküla/Mistra. Kahe mängu kokkuvõttes otsustatava seeria esimene mäng oli Arukülas lõppenud Mistra 24:23 võiduga.

2023. aasta Eesti meistrivõistlused käsipallis on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid ning pronksid riputati esmaspäeval HC Tabasalu/Audentese kaela.

Viimases kahes karikafinaalis põnevad lahingud pidanud Mella ja Mistra alustasid mängu samas taktis ning lihtsalt ei andnud kumbki pool teisele midagi. Esimest poolaega ilmestasid ohtrad pallikaotused ning kõva kaitse ja väravavahitöö, mis kõik on võrdsele finaalile omased. 20. minutil suutis Inga Bušina Reval-Spordi 7:5 ette viia. Aruküla siiski kosus ning garderoobi mindi nõu pidama juba nende 11:10 juhtimisel.

Teist poolaega alustasid paremini külalised, kes läksid 38. minutil Karmen Vaiksaare väravast juba 16:12 ette. Finaalile kohaselt aga midagi veel otsustatud ei olnud ning vaid kümme minutit hiljem olid Mella mängija, Diana Laossaare, tabamuse järel seis taas viigiline. Siis aga tegi Mistra väravavahi vahetuse ja postide vahele tulnud Nora Randmäe tõrjete ning rünnaku pool liidriomadusi näidanud Maarja Treimani väravate abil rebiti kaks minutit enne lõppu 23:21 ette ja mäng oli otsustatud.

Aruküla/Mistra tuli Eesti naiste käsipallimeistriks võites tänase mängu 23:21 ning kahe matši kokkuvõttes 47:44. Võitjate resultatiivseim oli täna võimsa esituse teinud Maarja Treiman 13 tabamusega, talle järgnes Annabel Aavik neljaga. Reval-Sport/Mella poolelt viskasid Anastasija Bušina ja Angelika Šalk neli väravat.

“Mängu otsustas täna meie kaitsetöö, kus tegime vähe vigu ja suutsime hästi esineda. Lisaks võtsin kohati otsustamise enda peale ja olin selles täna edukas. Täname kõiki poolehoidjaid, toetajaid ja täna kohale sõitnud suurearvulist publikut,” sõnas Treiman. “Motivatsioon oli kohati ehk liigagi kõrge ning selle selle pealt lasime mingil hetkel omale närvi sisse. Rünnakul realiseerimine ja tehnilised vead olid suurimateks muredeks. Aga tahaksin siiski tänada Reval-Spordi klubi ja Tallinna Spordikooli, kes meid hooaja vältel toetanud on,” lõpetas Bušina.

Naiste meistrivõistluste kohamängude tulemused:
Kahe mängu kokkuvõttes otsustatud finaalseeria:
Reval-Sport/Mella vs Aruküla/Mistra 44:47 (23:24)
Kahe mängu kokkuvõttes otsustatud pronksiseeria:
HC Tabasalu/Audentes vs SK Tapa/Tapa valla SK 64:51 (27:25)

Eesti naiste meistrivõistluste All-Star võistkond:
vasakäär: Simona Koppel, mängujuht Gertu Jõhvikas, joonemängija Johanna Kalgan, paremäär Laura Kärner (kõik HC Tabasalu/Audentes), vasaksisemine Maarja Treiman, väravavaht Nora Randmäe (mõlemad Aruküla/Mistra), paremsisemine Anastasija Bušina (Reval-Sport/Mella)