50/50 – Viljandi ja Mistra võitsid kodus, Tapa ning Tallinn kaotasid võõrsil

HC Viljandi

Neli Eesti klubi – Viljandi HC, HC Tallinn, Mistra ning SK Tapa/N.R. Energy – pidasid laupäeval eelviimaseid alagrupimänge Balti käsipalliliigas.

Justkui mingisugust kirjutamata reeglit järgides võtsid võõrsil mängivad meeskonnad vastu kaotused, kodusaali nautinud võistkonnad said tunda aga võidumaiku, vahendab handball.ee

VHC Šviesaga pallinud Tallinn kõrbes juba esimesel poolajal, lõpptulemuseks 38:27 (13:20), Tapa ja HC Amberi kohtumine oli aga hoopis komplekssem – Tapa võitis poolaja 17:13, kuid kaotas kogu matši 31:32. Mistra jaoks oli kohtumine HC Dragunasega üsnagi pilvitu ning vastane alisati seisuga 35:32 (21:15). Viljandi vormistas võidu Granitas-Karyse üle numbritega 34:26 (21:13).

Tallinn lagunes esimesel poolajal

Eesti klubidest läks esimesena võistlustulle HC Tallinn, keda võõrustas Leedu meeskond VHC Šviesa. Kohtumine algas mõõdukalt ning Tallinn osutas favoriidi Šviesa vastu kõvasti vastupanu. 10. minuti täis tiksudes oli mäng 5:3 võõrustaja kasuks – sama seisu peal oldi juba kolm minutit püsitud. 12 minuti jooksul oli Tallinn teeninud lausa neli kaheminutilist karistust, mistõttu püsis Šviesa stabiilselt liidrina. 24. minutiks kerkis muidu kolme-neljaväravaline vahemaa aga seitsme värava peale ning esimese poolaja lõppedes pidi Tallinn silmitsi seisma seisuga 13:20.

Teise poolaja esimese 10 minuti jooksul tegi vastasmeeskond kaheksaväravalise spurdi, Tallinn skooris Volodymyr Shcherbani juhtimisel viiel korral. 49. minutil esimest korda 10-väravalise edumaa saavutanud Šviesa murdis lõpusireeni eel end ümmargusest arvust välja ning võitis mängu 11-punktilise eduga 38:27.

Silmatorkavalt kõige resultatiivseim HC Tallinna mängija oli Volodymyr Shcherban 13 väravaga, vastasvõistkonna eest viskas 18 väravat Mantas Urvikis.

Dragunas astus küll Mistra kandadele, kuid peale jäi Eesti klubi

Koduseinte vahel palliv Mistra alustas kohtumist Klaipeda Dragunasega erksamalt ning üsnapeagi juhtis Eesti klubi viie väravaga. Serhii Orlovskyi ja Vladyslav Naumenko tabamuste toel tagas Mistra meeskond kahekordse edumaa, kui 17. mänguminutil näitas tabloo numbreid 14:7. Mistra omas parasjagu seitsmepunktilist edu vastase ees, kui Dragunase mängumees Ighor Odinokov rängalt mängureeglite vastu eksis ja punase kaardi teenis, mis andis Mistrale võimaluse vahemaad vaid suurendada. Poolajale läks Eesti klubi mugava vahega – 21:15.

Kuigi teises mängu pooles näitas Dragunas oma sitkust ja tõi distantsi kolme värava peale, ei lasknud Mistra oma positsiooni käest. 56. minutil vähendas Dragunas vahemaa kahe punkti peale, kuid nende sooritust jäi pärssima vahetult teenitud teine punane kaart. Lõppresultaadiks kujunes 35:32.

Mistra edukaimad skooritegijad olid Rauno Aus ja Vladyslav Naumenko kuue tabamusega. Dragunase eest viskas 12 väravat Gytis Šmantauskas.

Tapa ja Amberi kohtumise otsustasid lõpusekundid

Tapa ning Vilniuse Amberi vaheline jõuproov algas Tapa jaoks raskustes ning maadeldes tagaajaja rolliga, kui kohe algusminutitel lubati vastasel kolme punktiga ette minna. 13. minutil viigistas Tapa eest skoori Marcus Rättel, kes kavaldas seitsmemeetri joonel vastase väravavahi üle. Kuigi Tapa kõikus viigi ning kaotusseisu piiri peal, viis Vahur Oolup kümmekond minutit hiljem Tapa esmakordselt vastasest ette, tehes seisuks 13:12. Eesti meeskond sai hoo sisse ja pani esimesele poolajale punkti seisuga 17:13.

36. minutiks oli Amber suutnud taas põnevuse üles kerida, kui meeskondi lahutas ühe pulga peal olemisest üks punkt. 40. minuti terendades võitleski Leedu klubi välja 20:20 viigiseisu, millest Tapa välja ujus, kuid milles kuus minutit hiljem end jälle leidis. Lauri Lande ja Madis Valk kasvatasid kuus minutit enne lõppu edumaa kahe värava peale, ent Amber võlus hetked enne lõpuvilet välja viigi, misjärel realiseeris veel seitsmemeetri karistusviske. Nii pidi Tapa võtma vastu valusa 31:32 kaotuse.

Tapa suurimaks väravakütiks osutus Vahur Oolup kaheksa väravaga, HC Amberi ridades säras Yahor Shymanchuk seitsme tabamusega.

Viljandi domineeris selgelt Granitas-Karyse üle

Mäng Viljandi Spordikeskuses käis üles-alla, kuid mulgid püsisid peal. 20. minutil kehtestas Viljandi enda edu kindlamalt, kui Hendrik Koks skooriks 12:8 tegi. Sellele järgnesid Kristjan Kooviti, Mikk Variku ning Johannes Pertelsoni väravad, mis võõrustajad kuuega ette viisid. Esimese 30 minuti täitudes oli seisuks 21:13. Isegi mitte 10 minutit hiljem lahutas meeskondi juba 10 punkti. Kohtumine jätkus samas rütmis kuni 54. minutini, mil Granitas mahendas oma kaotuse kaheksa värava peale. Paar väravat hiljem oli matš aga samas punktis tagasi, sest Viljandi juhtis järjekordselt 10 väravaga. Kokkuvõttes võttis Viljandi 34:26 võidu.

Viljandile kogus enim punkte Hendrik Koks, kes viskas üheksa väravat. Granitas-Karyse skoori kasvatasid Manvydas Lazauskas ja Matas Jurkevičius, kes viskasid viis väravat.