Kämna pälvis Vuelta etapivõidu, Taaramäe kukkus

Rein Taaramäe
Rein Taaramäe — FOTO: Scanpix

Aasta viimasel profiratturite suure velotuuri Vuelta üheksandal etapil (Cartagena – Collado de la Cruz de Caravaca; 184,5 km) pälvis esikoha 26-aastane sakslane Lennard Kämna (Bora – Hansgrohe). Laskumisel kukkunud Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) finišeeris 123. kohal. 

Vihmastes oludes sõidetud üheksanda etapi ajad pandi kinni kaks kilomeetrit enne finišit, kuna lõputõusu viimane osa oli liiga mudane ja sõitjatele suurtel kiirustel ohtlik. Esikoha pälvis jooksikute hulgast Kämna, kes sai jagu itaallasest Matteo Sobrerost (Team Jayco AlUla; +0.13) ja austraallasest Chris Hamiltonist (Team dsm-firmenich; +1.12). Ühtlasi on Kämna nüüd pälvinud etapivõidu kõigilt kolmelt suurtuurilt.

Taaramäe jäi võitjast maha 16 minuti ja 46 sekundiga. “Kukkusin laskumisel ja sain päris palju haiget. Lõuna-Hispaanias ei saja väga tihti ja kui sajab, siis on selline tunne nagu sõidaks jääl. Õnneks nüüd tuleb puhkepäev ja siis eraldistart. Saan taastumiseks paar päeva aega,” rääkis Taaramäe finišis ERR-ile.

Velotuuri üldliidrina läheb esmaspäevasele puhkepäevale vastu ameeriklane Sepp Kuss (Jumbo-Visma). Teist positsiooni hoiab hispaanlane Marc Soler (UAE Team Emirates; +0.43) ja kolmandat prantslane Lenny Martinez (Groupama-FDJ; +1.02). Taaramäe on kokkuvõttes 110. kohal (+1:18.41).

Velotuur jätkub teisipäeval 25,8-kilomeetrise temposõiduga.