Juhan Mettis võitis veteranide maailmameistrivõistlustel kuldmedali, Viktoria Zubkova hõbemedali

Foto: Estonian Judo Association/ Eesti Judoliit Facebook

Endine Eesti judokoondislane Juhan Mettis alistas MM-i käigus kindlalt kõik vastased. Zubkova võistles kehakaalus kuni 63 kilo ning võitis neljast kohtumisest kolm, kirjutab Eesti Judoliit.

„Võistlus läks väga hästi, varasemad kogemused olid abiks ja ettevalmistus hea. Vastastest tähtsaim oli kolmanda ringi vastane Gurban Mammadli, kes maadles väga hea tehnikaga ning tema vastu tuli mul anda endast 100%,” kommenteeris Mettis.
Mettis võitis esimese kohtumise Gruusia judoka Nodar Andguladze ja teise kohtumise sakslase Artur Vartanjani vastu kindlalt ipponitega. Kolmandas ringis kohtus ta aser Gurban Mammadli´ga, keda Eesti judoka võitis waza-ari väärilise hindega. Neljandaks vastaseks oli Suurbritannia judoka Terry Dixoni, kelle Mettis alistas taas ipponiga.

„Olen MMi tulemusega rahul. Oleks muidugi tahtnud tulla esikohale, kuid konkurents oli tugev. Suurimaks väljakutseks oli minu jaoks võistluse mentaalne pool – vastased olid kogenud ning enne igat kohtumist pidin ennast kokku võtma, et mitte kaotada veel enne tatamile astumist. Vaimne pool on judos väga oluline ja see võitlus iseendaga õnnestus mul hästi,” kommenteeris värske MMi hõbemedalist Viktoria Zubkova.
MMi võistluspäeva alustas Zubkova võidukalt, alistades esimeses ringis leedulanna Veronika Majauskiene. Teises ringis saavutas ta võidu India judoka Smitha Shetty üle ning kolmandas ringis oli tema vastaseks samuti Indiast pärit judoka Shilpa Hemchandra Saliani. Järgmises ringis pidi aga Zubkova tunnistama hilisema kuldmedalisti ja maailmameistri sakslanna Daniela Kortmanni paremust.