Reklaam sulgub sekundi pärast

Jelena Pipper sai parajõutõstmise MM-il 16. koha

— FOTO: paralympic.ee

Dubais toimuval parajõutõstmise MM-il sai Jelena Pipper naiste kuni 73 kg kaalukategoorias 16. koha. Legendide arvestuses oli Pipper neljas, kirjutab paralympic.ee.

Esimesel katsel tõstis Pipper 66 kg ning teisel 68 kg. Kolmandal katsel raskuseks valitud 70 kg jäi seekord alistamatuks. Tõstete kogusummaks kogunes seega 134 kg. Nii parima tõste kui tõstete kogusumma märgivad uut Eesti parajõutõstmise tiitlivõistluste rekordit nii naiste- kui üldarvestuses.

"Tegin kaks isikliku rekordit puhtalt järjest, kõik rekordid elite ja legend klassis nii parima tõste kui kogusumma arvestuses on minu nimel! Eesti sai uued rekordid kirja! Olen õnnelik, et rasketes tingimustes vastu pidasin vastu. Minu klassis oli 24 atleeti ja nendes kuus legend klassis," kommenteeris Pipper võistluse järel.

 

Birminghamis toimuvatel Rahvusvahelise Pimedate Spordiliidu (IBSA) maailmamängudel sai Tiia Innos naiste pimelauatennise turniiril kuuenda koha. Meeste seas lõpetas Ališer Hožanijazov 12. ja Robert Lätt 19. kohaga.

Mängudes 5.- 8. kohani alistas Innos esmalt prantslanna Elvina Vidot´ 2:0, kuid kaotas seejärel sama tulemusega poolatarile Dominika Czujle. Naiste turniiri võitis Elzbieta Mielczarekile Poolast, teine koht läks soomlanna Hanna Vilmile ning kolmandaks tuli Graziana Mauri Itaaliast.

Hožanijazov pidi mängudes 9.- 12. kohale tunnistama nii Marco Carrai (Itaalia), Krzysztof Sobilo (Poola) kui Stefan Marcini (Slovakkia) 2:0 paremust. Lätt alistas mängus 19.- 20. kohale tšehhi David Hajeki 2:0. Meeste esikolmiku moodustasid Deniss Ovsjannikovs (Läti), Krystian Kiesel (Poola) ja Adrian Sloninka (Poola).