Reklaam sulgub sekundi pärast

Janelle Uibokand teenis Tšehhis peetud 100-kilomeetrisel maastikumaratonil teise koha

Janelle Uibokand
Janelle Uibokand — FOTO: ejl.ee

Tšehhis Jablonne v Podjestedis peetud rahvusvahelisel maastikumaratonil Malevil Cup teenis valitsev Eesti meister Janelle Uibokand eliitnaiste konkurentsis teise koha.

Sajakilomeetrisel võistlusel pälvis esikoha poolatar Aleksandra Andrzejewska tulemusega 5:03.06. Uibokand kaotas talle 12 minuti ja 36 sekundiga. Pjedestaali madalaimale astmele sõitis end sakslanna Dörte Martischewsky (+21.50).

„Erinevalt eelmisel aastal siin toimunud EM-ist oli seekord hommikul leitsaku asemel 12 kraadi ja distants samuti pikem. Kuna rada oli tuttav, siis teadsin üsna hästi, kui nõudlik sõit ees ootab,“ rääkis Uibokand. „Sain stardist viisakalt liikuma, kuid mõeldes pikale distantsile, siis ei püüdnud kohe kahel esimesel naisel hammastega sabast kinni hoida, vaid pingutasin omas tempos.“

„Sõidu esimesel kolmandikul hingas neljas naine mulle kuklasse, kuid poole distantsi peal tuli eest poolt hoopis sakslanna selg ees vastu,“ jätkas Uibokand. „Sõitsin temast mööda ja edasi püüdsin raja raskeimate tõusudega sektori üle elada, mille tegi tunduvalt raskemaks äikesega koos saabunud paduvihm, mis saatis hooti mind finišini. Hoidsin märgadel ja mudastel laskumistel tempot võimalikult mõistlikuna ja lootsin, et keegi mulle järele enam ei tule.“

Paduvihm rikkus teise eestlasena stardis olnud valitseva Eesti meistri Peeter Tarvise võistluse. Nimelt eksis ta rajalt ning sai oma eksimusest alles siis aru, kui selja tagant võistluse liidrid temast mööda sõitsid. Pjedestaalile jõudsid lõpuks sakslane Simon Stiebjahn (4:06.22) ning tšehhid Marek Rauchfuss (+1.05) ja Filip Adel (+6.53).

Vahendas, ejl.ee