Video: Jaan Roose püstitas Aafrika pikima slackline peal kõndimise rekordi

Jaan Roose
Jaan Roose — FOTO: Migwa Nthiga / Red Bull Content Pool

Jaan Roose nimel on nüüd Aafrika pikimal slackline’l kõndimise rekord. See sooritus sündis Samburu piirkonnas Keenias. See oli ühtlasi selle riigi esimene slackline sooritus.

Kujuta ette, kuidas on kõndida köiel, mis on nii paks kui sinu nimetissõrm, on kuue jalgpalliväljaku pikkune ja asub kõrgemal kui Oleviste kiriku tipp. Ja teha seda kõike ilma kukkumiseta. Sa ei pea seda enam ette kujutama, sest Jaan Roose tegi selle ära, samal ajal püstidades Aafrika pikima slackline’i rekordi.

Selle projekti jaoks oli oluline asukoha valik. Samburu piirkonnna südames asuvad kaks Nkadorru Murto nimelist kaljumoodustist. Need on tuntud ka kui kass ja hiire nime all visuaalse sarnasuse tõttu.

Sooritus kestis kokku 16 tundi ja 30 minutit ning seda aitasid korraldada kohalik ronimiskogukond ja Climbing Life Kenya.

Slackline oli 580 meetrit pikkune ja paigutatud kaljude vahele. Madalam neist on 151 meetri kõrgune ja kõrgem asub 195 meetrit maapinnast. See kujutas endast ainulaadset väljakutset, sest see tähendas sisuliselt seda, et enamiku ajast oli liin lõtv ja Roose pidi kõndima kallakust alla.

Kui liin oli üles seatud, tuli oodata sobivad ilmastikutingimusi. Pärast paari pingelist tundi tuul vaibus ja Roose kasutas võimalust, et alustada kõndimist. Kõndimine võttis kokku aega 58 minutit karmi Samburu päikese all ja trotsides külgtuult, mis puhus kuni 30 km/h.

Vahendas, redbull.com