Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: IRONMAN Tallinn: uute kiirete radadega on võimalik purustada rekordeid

Pressikonverents
Pressikonverents — FOTO: Reiko Kolatsk

5. augustil toimub järjekorranumbrilt 6. traditsiooniline kestvusspordi tippsündmus IRONMAN Tallinn, mille uus võistluskeskus asub Haaberstis Rocca al Mare keskuse ees.

Muudetud jooksu- ja rattasõidurajad on oluliselt kiiremad ning ujumisel pöördeid vähem. See annab osalejatele soodsa võimaluse isiklike rekordite püstitamiseks.

Võistlused toimuvad kahel päeval ning starti oodata rohkem kui 3000 osalejat. Lühemal 70.3 km pikal distantsil toimuvad sel korral Euroopa meistrivõistlused.

„Me kuulame osalejate tagasisidet radade ja võistluse disainimisel. Viimati öeldi meile, et rajad on pigem aeglased ning sellest ajendatuna pakume käesoleval aastal väga kiireid radu. Ratta lõpurada viis viimati läbi Põhja-Tallinna, mis võttis tempot oluliselt alla. Sel korral peaksid rattasõidu kiirused ulatuma 45+ kilomeetrini tunnis. Jooksurada on ilusti looklev, kiire ja sile, kuid seevastu kolme tagasipöördega. Pikal distantsil ujumine toimub kahe ringiga ning seal on sel aastal pöördeid vähem.
Üldaeg peaks esimestel tulema IRONMANi distantsil umbes 3,5 tunni kanti,“ sõnas IRONMAN Tallinna peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.

„Meie murekoht korraldamisel on see, Tallinnas pole väga palju kohti, kus ujuda, sest vajame stabiilset temperatuuri ning toetavat infrastruktuuri. Üks uus koht selleks võiks olla Raku järv. Kui linn leiab võimaluse Raku järve puhkealana välja kujundada, siis meil oleks suur au IRONMANi seal korraldada,“ lisas Juhanson.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul oli eelmisel aastal suurem peavalu ühes linnaosas, kuid nüüd on teises, ja neid raskusi tuleb jagada. „Põhiline on, et suudaksime inimestele koos pakkuda positiivset emotsiooni. See on õige lähenemine, et tuleb erinevaid lahendusi proovida, sest see pakub väljakutset nii osalejatele kui ka korraldajatele. See toob uusi emotsioone ja uusi osalejaid. Areng on vajalik ning ambitsiooni tuleb suurendada. Usun, et Euroopa meistrivõistlused sel aastal on vaheetapp eesmärgil korraldada 2025. aastal MMi,“ rääkis Mihhail Kõlvart.

„Tallinna eesmärk on rohepuhkealade arendamine. Raku järve ümbrus on unikaalne koht, kus oleks võimalik luua vabaaja veetmiseks korralikku infrastruktuuri. Kui me loome eesmärgiga arendada turismi uue puhkeala, siis me mõtleme eelkõige inimestele, kes seda hiljem kasutada saaks,“ lisas Kõlvart.

Pressikonverentsil tehti ka teatavaks, et Eesti on kandideerimas 2025.aasta IRONMAN 70.3 maailmameistrivõistluste korraldajaks ning jõutud on viimaste finalistide hulka. “Kuna mul on võimalus, siis tahan avaldada tunnustust IRONMAN Eesti tiimile, kes septembris 2022 korraldasid maailmas esimese IRONMANi võistluse peale koroonakriisi. See on ka üks põhjuseid miks täna siin oleme - korraldajad on ennast tõestanud,” sõnas IRONMAN Groupi tegevjuht Shane Facteau. Lisaks Shane Facteaule on sellel nädalalõpul esmakordselt Eestis ning Tallinnaga tutvumas ka IRONMAN Groupist MM-võistluste vanem asepresident Diana Bertsch ning piirkondlik tegevdirektor Henrik Brovell.

IRONMANi võistluse täispikk distants hõlmab endas 3,8 km ujumist Harku järves, 180 km jalgrattasõitu Tallinnas ja selle ümbruses ning 42,195 km jooksmist. IRONMAN 70.3 võistlusel tuleb kõik distantsid jagada kahega. Lisaks toimub ka eraldi võistkondlik arvestus, kus iga liige peab läbima ühe ala. Võistlusele eelneval õhtul toimub lustlik lastejooks IRONKIDS.

21. aprillil toimunud pressikonverents:

Lisainfo IRONMAN Tallinna kohta on leitav siit.