Timmo Jeret tegi Hawaiil täispika triatloni MM-il ajalugu

jeret

Hawaiil Kailua-Kona linnas alanud täispika triatloni maailmameistrivõistlustel pälvis esimesel võistluspäeval eestlastest parima tulemuse Timmo Jeret, kes jõudis esimese eestlasena sellel saarel toimuvatel tiitlivõistlustel oma vanuseklassis pjedestaalile.

Jeret ujus Vaikses ookeanis 3,8 kilomeetrit ajaga 1:02.39, mille järel tuli ta M25-29 vanuseklassis veest välja 87. kohal. Seejärel sõitis eestlane Queen Ka’ahumanu maanteel 180 kilomeetrit ajaga 4:41.39, mis oli päeva kolmas tulemus ning jooksis Kailua-Kona linnas ja selle lähiümbruses maratoni ajaga 2:58.20, mis oli samuti paremuselt päeva kolmas resultaat, vahendab triatlon.ee

Koguaeg 8:49.16 tähendas, et Jeret lõpetas oma vanuseklassis kolmandal kohal. Varem ei ole ükski eestlane Hawaiil peetavatel täispika triatloni maailmameistrivõistlustel pjedestaalile jõudnud. Ühtlasi on Jereti aeg parim amatöörtriatleetide tulemus sellel võistlusel.

“Olen esikolmiku kohaga päris rahul. Arvan, et Konal vanuseklassi TOP3 koht ei ole üldse paha tulemus ja omalt poolt tegin rajal kõik päris hästi ära. Millegi üle nuriseda ega kurta ei ole ja mingisuguseid olekseid ka ei ole. Kõik klappis ja olen väga rahul,” ütles Jeret peale võistlust.

Liisi Alamaa lõpetas võistluse ajaga 11:29.46, mis andis 30-34-aastaste vanuseklassis 61. koha. Jane Oidekivi pälvis ajaga 12:25.39 vanuseklassis N45-49 83., Ursel Velve ajaga 12:27.18 klassis N40-44 139., Henri Rüüsak tulemusega 11:05.14 klassis M50-54 160. ning Tarmo Kalviste 12:35.39-ga 401. ja Ulf Rosen 14:55.51-ga samas klassis 525. koha.

Eestlastest on kõige kiiremini Hawaii Ironmani läbinud Marko Albert, kes sai aastal 2016 kirja aja 8:28.20. Naistest kuulub kiireim aeg Maria Jänesele, kelle ajaks mõõdeti 2018. aastal 10:04.47.