Taylor Knibb krooniti Ironman 70.3 distantsil maailmameistriks, stardis oli ka kolm eestlannat

Ameerika Ühendriikides Utah’s St. George’is toimunud Ironman 70.3 maailmameistrivõistlustel teenis kindla võidu 24-aastane Taylor Knibb. Stardis oli ka kolm eestlannat, kirjutab triatlon.ee.

Knibb tuli veest väja kolmandana, ujudes 1,9 kilomeetrit ajaga 23.54. Seejuures päeva parima aja teeninud britt Lucy Charles-Barclay oli vaid neli sekundit kiirem. Seejärel läks ameeriklanna 90-kilomeetrisel rattadistantsil oma teed ning kasvatas vahe järgmise trioga ligi seitsmele minutile. Knibbi rattaajaks mõõdeti 2:14.41, mis tegi mägisel trassil keskmiseks kiiruseks üle 40 km/h. Poolmaratonis näitas 24-aastane ameeriklanna päeva kuuendat aega tulemusega 1:21.48, millest piisas, et teenida ülekaalukas esikoht.

Teise koha teeninud kanadalanna Paula Findlay kaotas Knibbile viie minuti ja 36 sekundiga ning väga tugeva jooksu teinud britt Emma Pallant-Browne sai kaela pronksmedali, jäädes võitjast seitsme minuti ja 24 sekundi kaugusele. Alles kolm nädalat tagasi Ironmani distantsil Hawaiil MM-hõbeda kaela saanud Charles-Barclay pidi leppima seekord neljanda kohaga (+8.03). Viiendana lõpetas valitsev olümpiavõitja Flora Duffy (+10.12).

Eestlannadest oli kõige kiirem Kerttu-Liis Laane ajaga 5:07.28, teenides F25-29 vanuseklassis 41. koha. Merli Randoja finišeeris ajaga 5:47.28, mis andis talle F45-49 vanuseklassis 85. koha ning Anneli Metsamaa ajaga 5:55.21, mis andis F35-39 vanuseklassis 157. tulemuse.

Laupäeval on MM-il võistlustules mehed. Eestit on esindamas Rasmus Jaagant (M18-24), Hannes Rootsi (M30-34), Raido Martinson (M35-39), Hannes Kiipus (M40-44), Tanel Kroonberg (M40-44), Rainer Virve (M45-49), Sven Freiberg (M45-49), Ivar-Illimar Ots (M45-49) ja Marek Antoniak (M50-54).