Reklaam sulgub sekundi pärast

Rait Ratasepp: Eesti ultratriatlonile registreerimine hakkab tasapisi ilmet võtma

Rait Ratasepp
Rait Ratasepp — FOTO: Kädy Maadväli

Ultratriatleet Rait Ratasepp toob 2024. aastal esmakordselt Eestisse IUTA maailmakarikasarja kuuluva ultratriatlonivõistluse.

1.-12. augustini 2024 antakse Rakvere külje all Vinnis start Eesti ultratriatlonile, kus saab võistlemiseks valida 2-, 3-, 5- ja 10-kordse päevases formaadis tehtava ning kahekordse katkematus formaadis läbitava ultratriatloni võistlusdistantsi.

Tavaliselt toimub ühe ultratriatloni sündmuse raames võistlusi mitmes erinevas formaadis. Nii ka Eesti ultratriatloni puhul. Esimesena saab stardi kümnekordne päevases formaadis toimuv võistlus, kus kümnel järjestikusel päeval tuleb iga päev läbida üks täispikk triatlon. Sellel distantsil võistleb ka Ratasepp ise.

Ultratriatloniga esimest tutvust teha soovijatele on kavas korraldada nii 2- ja 3-kordne päevane kui ka 2-kordne katkematu ultratriatlon. Kui võistluse päevases formaadis peavad osalejad iga päev läbima ühe täispika triatloni ehk 3,8 km ujumist, 180 km rattasõitu ja 42,2 km jooksu ning seda nii mitu päeva järjest kui pika võistlusdistantsi ta valinud on, siis katkematus formaadis pannakse võistlusaeg käima 7,6 km ujumise alguses ning kinni alles pärast 360 km rattasõitu ja 84,4 km jooksu.

Rait Ratasepp kirjutab enda sotsiaalmeedia leheküljel, et Eesti ultratriatlonile registreerimine hakkab tasapisi ilmet võtma. Seni on suurim huvi olnud 2-kordse katkematu ja 3-kordse päevase ultratriatloni vastu.

"Tule ja pane ka Sina end ultratriatlonis proovile ning avasta milleks kõigeks tegelikult võimeline oled. Minu jaoks oli määravaks just esimene ultratriatlon 2014. aastal, mis muutis mu arusaamu sellest, mis kõik on võimalik, kui sellesse uskuda. Sellest hetkest kandus muutumine mõtlemises kiiresti "kas" küsimuselt "kuidas" küsimusele.

Esimene kõige soodsam registreerimise voor lõpeb sellel pühapäeval. Täpsema info ja võimaluse registeerida leiad SIIT