Reklaam sulgub sekundi pärast

PTO sarja Euroopa etapil Hispaanias Ibizal võidutsesid Max Neumann ja Anne Haug

Anne Haug
Anne Haug — FOTO: Scanpix

PTO sarja Euroopa etapil Hispaanias Ibizal, kus tuli kaks kilomeetrit ujuda, seejärel sõita 80 kilomeetrit rattaga ja joosta 18 kilomeetrit, võidutsesid Max Neumann ja Anne Haug, kirjutab triatlon.ee.

Meeste võistlusel oodati põnevat lahingut kolme viimase olümpiavõitja vahel: Jan Frodeno (Peking 2008), Alistair Brownlee (London 2012 ja Rio 2016) ning Kristian Blummenfelt (Tokyo 2020). Jooksudistantsi algul näis, et Brownleel on suurimad võimalused võitmiseks, kuid kõik ei läinud viperdusteta. Ta oleks peaaegu kokku põrganud rajale jalutanud inimesega, kes Ibizal jalutades oli süvenenud oma nutitelefoni. Õnneks lahenes olukord hästi, kuid üsna varsti sai Neumann kahekordse olümpiavõitja kätte ning läks oma teed.

Austraallane pälvis ühe oma karjääri suurima võidu ajaga 3:13.45. Brownlee pidi lõpuks leppima alles kuuenda kohaga, kaotades võitjale kolme minuti ja 17 sekundiga. Teise koha teenis Blummenfelt (+0.27), kolmanda Magnus Ditlev (+1.50), neljanda Frodeno (+2.16) ja viienda Jason West (+2.19).

Naiste võistlusel oli ülekaalukalt parim Anne Haug, kes pani oma paremuse maksma väga kiire jooksuga. Seejuures olid kahekordsest olümpiavõitjast jooksurajal paremad 26 startinud mehest vaid 12. Sakslanna võiduajaks mõõdeti 3:38.00. Teisena finišeeris Ashleigh Gentle (+2.30) ja kolmandana Lucy Charles-Barclay (+2.56), kes tuli rattarajalt rohkem kui minutilise edumaaga konkurentide ees.

Järgmine PTO sarja etapp peetakse Ameerika Ühendriikides Milwaukees 4. ja 5. augustil.