Neljapäeval alustatakse Hispaanias noorte EM-iga triatlonis

— FOTO: Triatlon.ee

Sellel nädalal, 20.-23. juulini peetakse Hispaanias Banyolesis noorte Euroopa meistrivõistlused triatlonis. Eestlastest asuvad starti Liis Kapten, Etriin Etverk, Mirtel-Madlen Siimar, Robin Randoja, Gert Martin Savitsch ja Arseni Loginov. 

Noored jagavad Euroopa meistri tiitlid Kataloonia kirdeosas Girona provintsis asuvas linnas.  Esmalt peetakse neljapäeval poolfinaalid ning seejärel reedel A- ja B-finaalid. Laupäeval peetakse segateatevõistlus, kus asub starti ka Eesti koondis, kuhu pääsevad individuaalvõistluse kaks paremat neiut ja kaks paremat noormeest.

Neljapäeval alustatakse võistluspäevaga Eesti aja järgi kell 20 ning esmalt asuvad võistlustulle noormehed. Esimeses poolfinaalis pääseb rajale Gert Martin Savitsch, teises Arseni Loginov ja kolmandas Robin Randoja. Neiude poolfinaalidega tehakse algust kell 21. Esimeses poolfinaalis stardib Mirtel-Madlen Siimar, teises Etriin Etverk ja kolmandas Liis Kapten.

Noormeeste A-finaal viiakse läbi reedel algusega kell 20 ja B-finaal kell 20.05, neidude A-finaal aga kell 21 ja B-finaal kell 21.05. Segateatevõistlusele antakse start laupäeval kell 17.30. Eesti kõrval asub võistlustulle 24 teist riiki, seejuures on Prantsusmaal, Austrial ja Ungaril stardis kaks tiimi.