Reklaam sulgub sekundi pärast

Märt Lääts jõudis tänavu Ironman sarja võistlustel pjedestaalile viiel korral

Eesti triatleet Märt Lääts on tänavu jõudnud 60-64-aastaste meeste konkurentsis neljal Ironman 70.3 võistlusel ja ühel Ironmani võistlusel pjedestaalile, kirjutab triatlon.ee.

Foto: triatlon.ee

Lääts alustas edukat hooaega Dubais, kus sai ajaga 4:59.41 teise koha. Seejärel sai ta Ironman Lanzarotel kaheksanda tulemuse ajaga 13:27.43. Enne kodust Ironman Tallinnat noppis Lääts hooaja ainsa võidu Soomes poolpikal distantsil ajaga 5:25.16. Tallinnas lõpetas ta ajaga 11:25.55 oma vanuseklassis teisena, millele järgnes kolmas koht Poznanis ajaga 5:03.27 ja teine koht Egiptuses ajaga 5:25.04.

“Teadsin, et Lanzarote täispikk saab raske olema, aga ikkagi ei olnud selleks valmis. Rattarada küpsetas korralikult läbi – olid väga rasked olud, 28 protsenti alustanutest ei suutnud üldse lõpuni pedaalida. Need, kes suutsid, olid aga hädas jooksusammu leiutamisega,” rääkis Lääts. “Üks naljahammas ristis juubeli, 30.  Lanzarote Ironmani loosungiga swim – bike – walk (tõlkes: uju – sõida – kõnni). Ise suutsin maratoni kuidagi lõpuni komberdada, aeg üle 5 tunni. Korra tahaks sinna tagasi veel minna, sest jäi kripeldama.”

“Olen teeninud välja nii Hawaii pääsmeid kui pooliku MM omi, kuid ei ole neid välja võtnud,” jätkas Lääts. “Ei taha sinna turistina minna, natuke jääb veel päris tipust puudu. Aga ilmtingimata ühel hetkel lähen.”

“Viimane, Egiptuse Ironman 70.3 jääb meelde kui lõputu kõrb – esimene pool rattadistantsist ei tahtnud kuidagi äärmiselt tugevas  vastutuules otsa saada. Kui lõpuks tagasipööre tuli, said nagu tiivad!”meenutab Lääts. “Vahetusalas oli kaotust esimesele kuue minuti ringis, ent tahe kinni püüda oli nii suur, et hindasin oma võimeid natuke üle. Kiire algus oli kurjast. Tasuks siiski teine koht.”

“Lahtis 70.3 tuli teist aastat järjest võit! Pigem on pjedestaalilt väljajäämine pettumus. Just vanuseklassi M60 jõudes on hakanud tulema edu. Eelmisel hooajal sain teised kohad Türgis, Marbellas ja Tallinnas. Ilma treenerita ja ise nuputades on võimalik jõuda arvestavale tasemele,” lisas Lääts.