Reklaam sulgub sekundi pärast

Karl Mell testis Saksamaal vormi ja pälvis esikoha

Saksamaal peetud Ironman 70.3 Duisburg võistlusel pälvis täispika triatloni maailmameistrivõistlusteks valmistuv Karl Mell vanusekassis M18-24 esimese koha, kirjutab triatlon.ee.

Foto: Eesti Triatlon Facebook

Mell ujus 1,9 kilomeetrit ajaga 25.16, sõitis 90 kilomeetrit rattaga ajaga 2:13.25 ning jooksis 21,2 kilomeetrit ajaga 1:20.47. Koguaeg 4:03.19 andis napi kahesekundilise võidu 18-24-aastaste noormeeste klassis. Üldarvestuses lõpetas eestlane 12. kohal.

„Võistluse eesmärk oli Hawaiiks vormi testida ning kuna ma seni olen alati poolpikkadel distantsidel rattas üle pannud ja jooksus kannatanud, siis oli seekord eesmärk hoida rattas tagasi ja teha hea jooks,“ rääkis Mell võistluse järel. „See toimis imeliselt, sest suutsin rattas konstantselt sõita ning jooksus oli hea enesetunne ja läksin sellega lõpuni välja ehk tempo olijällegi konstantne. Väga raskeks läks alles kaks-kolm kilomeetrit enne lõppu, kui jalad hakkasid vaikselt alla andma. Kuna olirolling-start, siis vanuseklassi esikohast sain aimu alles peale finišit. Natuke peab õnne ka olema.“

Ühtlasi lunastas Mell maailmameistrivõistluste koha 2023. aasta võistluseks, mis toimub Soomes Lahtis