Karl Mell pälvis Challenge sarja meistrivõistlustel oma vanuseklassis 3. koha, kümne parema seas oli ka Mirell Krain

Karl Mell
Karl Mell — FOTO: Erakogu (triatlon.ee)

Slovakkias Šamorinis peetud Challenge sarja meistrivõistlustel pälvis Karl Mell (Tribe Endurance) M18 vanuseklassis kolmanda koha. Lisaks olid võistlustules veel neli eestlast Mirell Krain, Andreas Lunden, Toomas Loho ja Harri Sokk, kirjutab triatlon.ee.

Poolpikal distantsil mõõdeti Melli tulemuseks kolm tundi, 58 minutit ja üheksa sekundit. Esimese koha teenis taanlane Anders Toft Nielsen (3:53.23) ning teise koha sakslane Samuel Linsenmeier (+4.37). Eestlane kaotas võitjale nelja minuti ja 46 sekundiga.

„Vesi oli 14 kraadi, aga ma ei tundnud, et see oleks mind kuidagi seganud ja seal läks üldiselt hästi. Startisin meelega kuuendast reast ehk esimestest veidi hiljem, et saaksin hea ujujana sõita rattadistantsil koos veidi kehvemate ujujate, kuid tugevamate ratturitega,“ ütles Mell võistluse järel. „Saingi ühe hea kutiga vahetusalast minema ning sõitsime terve distantsi koos. Korjasime järjest tüüpe peale, kes meile taha haakisid, aga enam ette tööd tegema ei tulnud, samas maha ka ei jäänud.“

„Jooksudistantsile minnes läks mul kaua, et jalad üles leida,“ jätkas Mell. „Lõpuks peale kümnendat kilomeetrit sain hakata korralikult jooksma. Kuna oli palav, siis keskendusin palju jahutamisele. Lisaks on hea meel, et suutsin toitumisega hästi hakkama saada. Jooksus olid vahed enamasti samad ehk ees oli minut ja taga oli minut, aga jooksu lõpus juhtus olukord, mille eest saan ainult ise endale tuhka pähe raputada. Nimelt oli mul kombel eest lukk lahti, aga väidetavalt võis ainult pooleni lahti olla. Kohtunik peatas mind, näitas kollast kaarti ja ütles, et kinni paneksin. Sain aru, et ma pean karistusalas 30 sekundit peatuma, aga finišis tuli välja, et tegelikult piisas vaid luku kinni tõmbamisest. Kui ma poleks selleks pooleks minutiks seisma jäänud, oleksin tõenäoliselt teise koha saanud. Kokkuvõttes jäin tulemusega siiski rahule ja ootan Ironman 70.3 Tallinnat ja maailmameistrivõistluseid Lahtis, et seal vähemalt sama hea tulemus teha.“

Mirell Krain (UP43) sai F30 klassis seitsmenda koha ajaga 4:50.48. Ta kaotas esikoha pälvinud britt Amelia Hanleyle 14 minuti ja kahe sekundiga. Toomas Loho (T3 Triathlon Team) finišeeris M45 klassis 17. positsioonil tulemusega 4:35.37. Ta jäi võitjast britt Andy Moranist 25 minuti ja 27 sekundi kaugusele. Harri Sokk (Tabasalu Triatloniklubi) pälvis M35 kassis 21. koha ajaga 4:47.41. Tema vanuseklassis võidutses britt Neil Eddy, kellele Sokk kaotas 53 minuti ja 49 sekundiga. Andreas Lunden sai M40 klassis aga 25. koha ajaga 4:31.27. Ta kaotas britt Andrew Weaverile 24 minuti ja 44 sekundiga.