Reklaam sulgub sekundi pärast

Kaidi Kivioja lõpetas hooaja Daytonas kõrge kuuenda kohaga

USA-s Floridas Daytonas peetud Clash Endurance võistlusel pälvis Eesti parim naistriatleet Kaidi Kivioja kuuenda koha, kirjutab triatlon.ee.

Foto: triatlon.ee

Võistlusel, kus tuli ujuda 1,6 kilomeetrit, sõita rattaga 60 kilomeetrit ning seejärel joosta 13,2 kilomeetrit, pälvis esikoha itaallanna Angelica Olmo ajaga 2:40.11. Ta jättis enda selja taha võistlust pikalt juhtinud hispaanlanna Sara Perez Sala (2:40.39) ja šveitslanna Julie Derroni (2:41.55). Kivioja lõpuajaks mõõdeti 2:44.19. Veest tuli eestlanna välja 17. kohal, rattadistantsil kerkis neljandale positsioonile ning seejärel andis joostes kaks kohta tagasi.

“Ujumine ei läinud väga hästi – kiired ujujad Valerie Barthelemy ja Sara Perez panid tempo korralikult peale. Teise ringi alguses jäin ma enda grupist maha ja üksi ujuma. Veest välja tulles oli vaja palju aega tagasi teha,” rääkis Kivioja peale võistlust. “Proovisin jääda kannatlikuks ja oma positsiooni vaikselt parandada. Sain üsna kiiresti selle grupi, kellest ujumises maha jäin, kätte. Neist möödumiseks tegin tugeva pingutuse ja olin pikalt 7.-8. positsioonil. Viimaste ringide ajal tõusin neljandaks. Jooksus oli tunne päris hea ja alustasin hästi, lõpus tempo natuke langes, aga tegin enda jooksu ära. Olen üldiselt rahul ja mul on hea meel, et ma siia tulin. Väga huvitav ja teistsugune võistluskogemus oli.”

Ühtlasi oli tegemist Kivioja tänavuse hooaja viimase võistlusega.