Jorgenseni suur tagasitulek sai ilusa jätku, Cantero Del Campo pälvis karjääri esimese MK-etapivõidu

— FOTO: World Triathlon/Ben Lumley

Hispaanias Valencias peetud triatloni maailma karika sarja etapil võidutsesid ameeriklanna Gwen Jorgensen ja hispaanlane David Cantero Del Campo, kirjutab triatlon.ee.

Jorgensen pälvis viimati individuaalvõistlusel esimese koha seitse aastat tagasi Rios peetud olümpiamängudel. Ta ületas finišijoone ajaga 1:55.01 ja ei suutnud õnnepisaraid tagasi hoida. Ta edestas sakslannasid Nina Eimi ja Marlene Gomez-Göggelit vastavalt 16 ja 23 sekundiga.

„Ma tahtsin keskenduda rohkem protsessile ja sooritusele kui tulemusele. Naasta suurde sporti peale seitset aastat ei ole olnud lihtne. Olin unustanud erinevuse avavees ja basseinis ujumise vahel. Tean nüüd, et mu vorm on hea ja ma olen põnevil edasi töötamaks,“ ütles Jorgensen võidu järel. „Meie Pariisi olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlus peetakse Pontevedras, kus mind veel kirjas pole. Aga ma olen siin ja annan endast igal võistlusel parima.“

Eliitmeeste konkurentsis tegi kodupublikule suurt rõõmu 20-aastane David Cantero Del Campo, kes pälvis oma karjääri esimese MK-etapivõidu, jättes finišiheitluses selja taha sakslase Lasse Nygaard Priesteri (+0.01). Kolmanda koha teenis itaallane Michele Sarzilla (+0.16).

„Ma olen väga-väga rahul oma sooritusega. See võit on mu treenerile, perele ja sõpradele. Ma olen sellese panustanud palju tööd ja nüüd see tasus ära,“ ütles hispaanlane. „Mul oli suurepärane taktika – kuulusin ujudes juhtgruppi, mis aitas mul ka joostes seal olla. Teadsin, et jooksen hästi, aga ma ei kujutanud ette, et võin MK-etapi võita!“

Järgmine MK-etapp peetakse 10. septembril Tšehhis Karlovy Varys, kus on stardis Eesti parimad triatleedid Kaidi Kivioja ja Henry Räppo.