Reklaam sulgub sekundi pärast

IRONMAN Tallinna võistluskeskus on taas Rocca al Mares

IRONMAN Tallinna võistluskeskus on taas Rocca al Mares
IRONMAN Tallinna võistluskeskus on taas Rocca al Mares — FOTO: Ivo Kraus

24.-25. augustil toimuva traditsioonilise kestvusspordi tippsündmuse IRONMAN Tallinna võistluskeskus jääb tänu osalejate ja keskuse positiivsele tagasisidele ka sellel aastal Rocca al Mare keskuse ette.

Sel aastal toimuvad taaskord Tallinnas ka IRONMAN 70.3 Euroopa meistrivõistlused. Triatlonifestivalile on starti oodata rohkem kui 2000 osalejat. Tänaseks on võistlusele registreerunud ligi 800 osalejat 70.3 Euroopa meistrivõistlusel ja ligi 600 osalejat täispikal IRONMAN Tallinna distantsil.

„Eelmise aasta osalejate tagasiside näitas, et võistlejad ning pealtvaatajad jäid võistluskeskuse asukohaga rahule,“ sõnas IRONMAN Tallinn projektijuht Aire Veskimäe. „Eelkõige meeldis osalejatele võistluskeskuse kompaktsus ning hea ligipääsetavus. Samuti toimis väga hästi meie koostöö Rocca al Mare keskusega, kellega koos suutsime nii võistlejatele, pealtvaatajatele kui ka keskusele lisandväärtust luua."

Aire Veskimäe sõnul päris üks-ühele samaks aga võistluskeskus siiski ei jää. “Kuna olime selles asukohas esimest korda, siis ei osanud me kõike ette näha. Seetõttu plaanime võistluskeskust natukene liigutada ning viime teise vahetusala Unibet Arena ette. Registratuur ning expo jäävad sarnaselt eelmisele aastale keskusesse sisse, kuid võtame kindlasti arvesse ka osalejate tagasiside ning loome näiteks eraldi rattaparkla, et võistlejad ja kaasaelajad saaksid mugavalt ja keskkonnasäästlikult keskuses võistlusmaterjalidele järele tulla või võistlustele kaasa elama.” 

IRONMAN Tallinna projektijuht lisas, et ka võistlusrajad jäävad suures plaanis samaks. “Kuna muudame võistluskeskuse paigutust, siis tuleb väikeseid muudatusi nii ratta- kui ka jooksurajal, kuid üldist pilti see palju ei muuda. Osalejate tagasiside näitas, et rajad toimisid hästi. Peame vaid lootma, et meil veab ka sellel aastal ilmaga, mis raja äärde rohkelt pealtvaatajaid meelitab.” 

Rocca al Mare keskus jääb võistluse vältel külastajatele ligipääsetavaks ja avatuks

Rocca al Mare keskuse juht Kristjan Maaroos hindab IRONMANi taaskordset toimumist Haaberstis ja võistluse peakontori avamist Rocca al Mare keskuses heaks võimaluseks tuua melu eriosapooled teineteisele lähemale – kohalikele elanikele ja osalejatele nii sportija kui pealtvaataja rollis.

„Keskus on avatud ja sellele pääsevad ligi võistluse perioodil kõik. Täpsemad juhised liikluskorralduse ja keskusesse pääsemise kohta jagame sündmuse eel,” kinnitas Maaroos.

Maaroos lisas, et võistluskeskuse paiknemine Haaberstis mõjutab tallinlasi vähemal määral kui selle asukoht olnuks linnasüdames. Rocca al Mare kaubanduskeskusele ja teistele ettevõtetele Unibet Arena lähedal pääseb võistluspäevadel ligi auto ja ühistranspordiga Ehitajate tee kaudu.

IRONMANi võistluse täispikk distants hõlmab endas 3,8 km ujumist Harku järves, 180 km jalgrattasõitu Tallinnas ja selle ümbruses ning 42,195 km jooksmist. IRONMAN 70.3 distantsil on kõik alad poole lühemad. Lisaks toimub ka eraldi võistkondlik arvestus 70.3 distantsil, kus iga liige peab läbima ühe ala. Võistlusele eelneval õhtul toimub lustlik lastejooks IRONKIDS ning heategevussündmus Liigume Ukraina triatleetide heaks.