Reklaam sulgub sekundi pärast

IRONMAN 70.3 Euroopa meistrivõistlused Tallinnas: nii kõrgetasemelist triatlonivõistlust pole Eestis varem korraldatud

— FOTO: Gertrud Alatare

5. – 6.augustil toimub Tallinnas, võistluskeskusega Rocca al Mare keskuse ees järjekorras juba kuues kestvusspordi tippsündmus IRONMAN Tallinn. Kui laupäeval võisteldakse täispikal distantsil, siis pühapäeval on esmakordselt kavas IRONMAN 70.3 Euroopa meistrivõistlused, mis toob starti omajagu professionaalseid triatleete.

IRONMAN Tallinna projektijuht Aire Veskimäe sõnul pole nii kõrge tasemega triatlonivõistlust varem Eestis korraldatud: “Praeguse seisuga on starti oodata ligi 70 professionaalselt triatleeti, kellest tituleerituimad on mullune IRONMAN 70.3 maailmameistrivõistluste pronksinaine Emma Pallant-Browne, eelmisel aastal Dubais IRONMAN 70.3 distantsil naiste kõigi aegade tipptulemuse püstitanud Laura Philipp ning olümpiahõbe Lisa Norden.”

Kõigil kolmel naistel on Tallinna võistluseks seatud kõrged eesmärgid ning loodavad võistelda koha nimel esikolmikus: “Eesmärk on kaitsta enda meistritiitlit ning anda võisteldes endast maksimum,”  kommenteeris valitsev IRONMAN 70.3 Euroopa meister Emma Pallant-Browne. Eesti naistest on starti tulemas Kaidi Kivioja, kelle jaoks on tegemist kõige tugevama 70.3 distantsi võistlusega, kus on startinud: “See on väga põnev, et ma saan ennast võrrelda maailma paremikku kuuluvate naistega. Mu eesmärk on olla konkurentsivõimeline poodiumikohtadele võistlemisel ja pakkuda pealtvaatajatele põnevat võistlust,” rääkis Kivioja.

Meeste stardinimekirjast võib leida näiteks 2023. aasta IRONMAN täisipika distantsi Euroopa meistrivõistluste hõbemedali omaniku Pieter Heemerykci ning 2021. aasta IRONMAN 70.3 maailmameistrivõistluste kümnenda mehe Filipe Azevedo. Eesti meestriatleetidest on stardis Kevin Vabaorg, Henry Räppo ja Rinel Pius.

Nii IRONMAN Tallinna kui IRONMAN 70.3 Tallinna rajad on ühed maailma kiirematest võistlusradadest ning oodata on palju isiklikke rekordeid. “Oleme võtnud arvesse osalejate tagasisidet ning muutnud rajad veelgi kiiremaks: rattasõidul peaksid kiirused ulatuma 45+ kilomeetrini tunnis ning jooksurada kulgeb tasasel kergliiklusteel. Esimese võistleja lõpuaeg peaks IRONMAN 70.3 distantsil tulema 3,5 h kanti ning IRONMAN Tallinna puhul natukene alla 8 h,” tõi välja võistluste peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.

Tule ela kaasa!

IRONMAN Tallinna korraldustiim ootab kõiki võistlejatele kaasa elama. “Võistluspäevad on pikad ning paljude sportlaste jaoks on tegemist eneseületusega, iga kätepaar ning motiveeriv hüüe annab rajal tohutult juurde ning annab jõudu, et lõpuni pingutada,” sõnas võistluse peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.

Ootame raja äärde nii sõpruskondi, kollektiive kui ka miks mitte tantsijaid, lauljaid ning pillimängijaid. Sellel aastal on rajad planeeritud nii, et võistlejad saaksid melust võimalikud palju osa. “IRONMAN Tallinna 180 km rattarada sõidetakse kolmel 60 km ringil ning 42,2 km jooksurada kulgeb neljal ringil Rocca al Mare ning Stroomi ranna vahelisel kergliiklusteel. Pühapäevasel IRONMAN 70.3 distantsil on võistlejatel vaja läbida ratta 90 km distants ning 21,1 km jooksurada kahel ringil,” tõi projektijuht Aire Veskimäe välja. “Kõige parem on sportlastele kaasa elada võistluskeskuses Rocca al Mare keskuse ees või Stroomi ranna suunas kulgeval kergliiklusteel,” soovitas Veskimäe.

Kõrvalsündmsued

 Võistlusele eelneval õhtul, 4. augustil toimub lustlik lastejooks IRONKIDS ning heategevussündmus “Liigume Ukraina triatleetide heaks”, kus osalejatel tuleb läbida kõigile jõukohane 3,2 km distants. Kõik osalustasud annetatakse Ukraina Triatloni Liidu kaudu noortele Ukraina triatleetidele, kes sõja tõttu peavad väljaspool kodumaad elama ja treenima.

Reedesele päevale paneb meeleoluka punkti kell 19.30 algav tasuta kontsert Rocca al Mare keskuse ees, kus esinevad Svjata Vatra ning Donetskist pärit lauljanna Anastasia Kolensik.

Täpsem info ja registreerimine kõrvalsündmustele: triatloniakadeemia.ee.

Lisainfo IRONMAN 70.3 Euroopa meistrivõistluste kohta leitav siit.