Gregor Rasva pääses juunioride Euroopa karikaetapil finaali, kus sai 24. koha

Gregor Rasva
Gregor Rasva — FOTO: Marko Albert (triatlon.ee)

Itaalias Caorles peetud juunioride Euroopa karikaetapil jõudis Gregor Rasva ainsa eestlasena finaali, kus teenis 24. koha. Ühtlasi tagab see tulemus Eestile Saksamaal Hamburgis korraldatavatel maailmameistrivõistlustel meesjuunioride starti ühe koha, kirjutab triatlon.ee.

Reedel peetud poolfinaalides pälvis Rasva oma võistlusel kolmanda koha tulemusega 25 minutit ja 49 sekundit, mis tagas talle koha laupäevasesse finaali. „Jäin selle võistlusega päris rahule. Ujumine, ratas ja jooks läksid kõik hästi,“ ütles Rasva.

Finaalvõistlusel finišeeris eestlane ajaga 25 minutit ja 50 sekundit. „Raskeks läks juba ujumise alguses,“ jätkas Rasva. „Esimese ja teise poi juures pidi palju kaklema ja positsiooni hoidma. Rattale minnes sain esimesel ringil esimese grupi kätte, kuid kohe peale kurve kaotasin nendega kontakti. Ei tunne end veel ratta peal nii kindlana, aga usun, et MM-iks suudan seda parandada.“

Kolme parema sekka mahtusid itaallane Euan De Nigro (24.49) ning prantslased Nils Serre Gehri (24.54) ja Pablo Isotton (25.00). Teise eestlasena võistlustules olnud Gert Martin Savitsch sai üldarvestuses 93. koha ajaga 27 minutit ja 44 sekundit.

Naisjuunioride võistlusel ükski Eesti neiu finaali ei jõudnud. Kuldmedali võitis ungarlanna Fanni Szalai (27.34), pjedestaali madalamatele astmetele astusid prantslannad Manon Laporte (27.42) ja Ilona Hadhoum (27.45). Liis Kapten teenis 54. koha ajaga 30.18, Etriin Etverk 65. koha ajaga 30.41, Grete Maria Savitsch 70. koha ajaga 31.10 ja Maria Liis Alt 77. koha ajaga 32.04.