Horse Show takistussõidu MK-etapi võitis Kristaps Neretnieks Lätist, Eesti parimana lõpetas Berit Lehtsaar kaheksandal auhinnalisel kohal

— FOTO: Anett Jaadla

Kahekümne esimese Tallinn International Horse Show takistussõidu maailmakarika etapi, ümberhüpetega parkuuri kõrgusel 150 cm võitis Läti võistluspaar Kristaps Neretnieks hobusel Quintes. Eesti parimana lõpetas Berit Lehtsaar kaheksandal auhinnalisel kohal.

Pingelises võistlussõidus asus starti 39 võistluspaari, kellest suutis raja puhtalt läbida kaheksa võistluspaari. Kaheksast paarist viis suutsid ka ümberhüpped läbida vigadeta. Neist kiireimad olid Kristaps Neretnieks ja Quintes, kes tegid kiireima sõidu ning teenisid sellega maailmakarika etapi võidu. Teise koha teenisid pingelises heitluses Usbekistani esindanud Abdurakhmon Abdullaev ja Go Four It B. Kolmandaks sõitis end Rootsi võistluspaar, Viktor Melin ja Turmina. Eesti parimatena lõpetasid Berit Lehtsaar ja C Qastania kaheksandal auhinnalisel kohal.

Põhisõidule eelnenud ümberhüpetega parkuuris kõrgusel 140 cm saavutas võidu Leedu sportlane Matas Petraitis hobusel Cornet's Cloud. Teine ja kolmas koht läksid Soome, need saavutasid vastavalt Jone Illi hobusel Celtas Quillian ja Veera Salminen hobusel Pure Joy 3. Kodupubliku rõõmuks saavutas Hanno Ellermann hobusel Quintano Gramina parima eestlasena auhinnalise neljanda koha.

Tänases kahefaasilises parkuuris noortele hobustele kõrgusel 125/130 cm saavutas võidu Leedu sportlane Kristupas Petraitis hobusel Cherokee Promise. Teine koht läks kodupubliku rõõmuks Susan Kaletale hobusel Celantiana C. Kolmandaks tuli taas Leedu sportlane, sel korral Andrius Petrovas hobusel Bazooka Joe.

Päeva alustanud noortele ratsanikele avatud parkuuris kõrgusel 135 cm saavutas Soome kolmikvõidu. Sõidu võitis Veera Salminen hobusega Kazino. Teine koht läks Mona Relanderile hobusel Ibeau Smh. Kolmandaks tuli Sani Illu hobusel Backwoods Challenger. Parima eestlasena saavutas Tuuli Toompark hobusel Lisette auhinnalise kuuenda koha. Kokku osales võistlusel 31 sportlast, kellest 8 läbis kogu parkuuri vigadeta.

Tallinn International Horse Show ühendab endas tipptasemel ratsaspordi, tipptasemel meelelahutuse ning ehedad elamused hobumaailmast. Sündmuse korraldamisele aitavad kaasa pea 40 kohalikku ettevõtet ja organisatsiooni koos 200 vabatahtlikuga. Teostamist toetavad ka Kultuuriministeerium, EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond.