Heiki Nabi otsustas sportlaskarjääri jätkata

Heiki Nabi
Heiki Nabi — FOTO: Erakogu

37-aastane Kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi otsustas pärast kaheaastast võistluskeeldu tippsporti naasta.

“Arvestades nii praegust füüsilist kui ka emotsionaalset seisu, on mõistlik keskenduda treeningutele ja liikuda edasi samm-sammult,” lausus Nabi pressiteate vahendusel. “Ma kaotasin ebaõiglaselt oma karjääri tipus kaks aastat ja ühed olümpiamängud, kuid kõige selle kiuste tahan oma unistuse ellu viia. Olen teadlik, et see nõuab väga palju tööd.”

“Eesmärk on tagada pääse Pariisi 2024. aasta olümpiamängudele,” lausus Heiki Nabi treener Ivar Kotkas. “Esimene võimalus selleks on kuue kuu pärast Serbias toimuvatel maailmameistrivõistlustel, kus jagatakse välja viis olümpiakohta.”

“Tänasest saame alustada regulaarsete maadlustreeningutega, et taastada maadlustunnetus ja profisportlase treeningrutiin. EM-il võistlemist me täna ei planeeri, kuna neli nädalat on ilmselgelt liiga lühike aeg, et jõuaks Heiki võistlusvormi viia. Kui kõik kulgeb plaanipäraselt, siis suvel on plaanis üks-kaks kontrollvõistlust,” selgitas Kotkas. 

Nabi: muidugi on kahju, et otsus oli selline
Eesti Maadlusliidu president Jaanus Paeväli tunnustas Heiki Nabi otsust jätkata oma sportlasekarjääri. “Ma ei kahtle selles, et hoolimata pealesunnitud võistluspausist on Heiki võimeline rõõmustama kõiki oma poolehoidjaid. Maadluspere tervitab Heiki tagasitulekut, hoiab talle pöialt ning toetab oma võimaluste piires.”

“Ma tahan siiralt tänada kõiki, kes on minusse uskunud, mind aidanud ja toetanud. Nüüd tahan end uuesti maadlusmatil proovile panna ja näidata, kui palju teie kõigi poolehoid mulle tähendab,” rõhutas Nabi.

Olümpiahõbeda ja kahekordse maailmameistri Heiki Nabi kaheaastane võistluskeeld lõpeb pühapäeval. Rahvusvahelises Spordikohtus (CAS) jättis Nabile määratud keelu jõusse vaid põhjusel, et lubamatu näidu tekkepõhjust ei olnud võimalik tõendada, kuid rõhutas samas: “Paneel mõistab seesuguse tulemuse keerukust. Kaebaja on maailmaklassi sportlane, usaldusväärne tunnistaja ja kahetsusväärne ohver olukorras, kus on kindlaks tehtud tahtmatu väikese koguse letrosooli tarvitamine, mille allikas on teadmata. Ta maksab ränka hinda juhuslike asjaolude eest, mis võisid, aga ei pruukinud olla tema kontrolli alt väljas, kuid teda ei tohiks nimetada petturiks ega keelatud ainete tarvitajaks.”