Eetsi mängijad
Eetsi mängijad — FOTO: EGL

Golfi meeskondlike Euroopa meistrivõistluste avapäev Belgias tõi Eesti koondisele ajaloo parima tulemuse, kuid sellest piisas hetkel vaid 13. kohaks.

Viie mängija kogutulemus andis kogusummaks 360 lööki, mis on võrdne täpselt par’iga. Liidriks asusid kahe eelmise aasta võitjad Hispaania ja Taani, kes said mõlemad kirja 345 lööki.

Eesti meeskonnas startisid hommikupoole Kevin Christopher Jegers, Ralf Johan Kivi ja Mattias Varjun. Jegers alustas küll ilusa 15 meetrise birdiega, lisas neljandal rajal väga lühikese birdie, kuid seejuures tuli vigu sisse ning lõpptulemus paraku veidi pettumust valmistav 74 (+2) lööki. Meeste koondise debüüdi teinud Ralf Johan Kivi võitles vapralt ning lõpetas igati korraliku 71 (-1) löögiga. Mattias Varjun päeva peale enesekindlust ei leidnud ja lõpetas 75 (+3) löögiga, mis täna meeskonna arvestusse ei läinud. Päeva teisel poolel alustas esimesena Markus Varjun ning poole ringi pealt liitus temale caddieks oma ringi lõpetanud Jegers. Ülikoolikaaslaste koostöö kandis vilja ning meeskonna parima tulemuse mängis välja noorem Varjunitest, saades kirja 70 (-2). Richard Teder lõpetas talle endale suure pettumuse valmistanud 71 (-1) löögiga, tehes samas tugeva lõpu kahe birdie näol. Carl Hellat võitles lõpuks välja 74 (+2) lööki, mis aitasid meeskonnal lõpetada par väärilise tulemusega. Tulemused

Homme jätkatakse võitlust selle nimel, kes pääseb kaheksa hulka ning jätkab heitlust medalitele. Üheksandast kohast allapoole jäänuid ootab ees võitlus väljakukkumise vältimiseks.