Reklaam sulgub sekundi pärast

Giro d’Italial pälvis etapivõidu Covi, Carapazi kandadelt raputanud Hindley kerkis uueks liidriks

Giro d’Italia eelviimase ehk 20. etapi (Belluno – Marmolada; 168 km) võitis itaallane Alessandro Covi (UAE Team Emirates; 4:46.34), üldliidriks kerkis Jai Hindley (BORA – hansgrohe).

Itaalia velotuuri viimane etapp lõppes 12,9-kilomeetrise Passo Fedaia otsas, mille keskmine kaldenurk on 7,8. Covi järel pälvis teise koha Domen Novak (Bahrain Victorious; +0,32) ja kolmanda koha Giulio Ciccone (Trek – Segafredo; +0,37). Aga hoopis põnevam võistlus käis nende meeste selja taga roosas liidrisärgis sõitnud Richard Carapazi (Ineos Grenadiers) ja Jai Hindley (Bora-Hansgrohe) vahel. Viimastel kilomeetritel suutis Hindley Carapazi maha raputada ning teenis pühapäevaseks temposõiduks Equadori ratturi ees ühe minuti ja 25 sekundi pikkuse edumaa. Mikel Landa (Bahrain – Victorious) jääb austraallasest enne viimast etappi maha ühe minuti ja 51 sekundiga.

“Ma teadsin, et tänane etapp on väga otsustava tähtsusega,” ütles Hindley võistluse järel. “Finiš oli ränkraske. Kui sul oli jalgu, siis see oli koht, mis enda kasuks tööle panna. Me olime kannatlikud ja jätsime kõik tikud tänaseks. Kõik tuli ideaalselt välja. Meil oli Lenny Kämna jooksikute hulgas ja ta jäi sealt mind ootama kõige paremal võimalikul ajal. Kui ma kuulsin, et Carapaz on minust maha jäämas, andsin endast kõik, mis mul anda oli.”

Hindley alustas Giro d’Italia viimast etappi ka 2020. aastal roosas liidrisärgis, kuid jäi toona temposõidus siiski lõpuks alla Suurbritannia ratturile Tao Geoghegan Hartile, kes napsas omale ka tuuri üldvõidu. Kas seekord on vahe võitmiseks piisav? “Ma ei tea,” tunnistas Hindley. “Vaatame. Alati on raske ennustada, kuidas temposõit läheb peale kolme nädala pikkust velotuuri, aga ma annan endast kõik, et roosa särk seekord endale jätta.”

Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai eelviimasel etapil 84. koha (+28.45) ning hoiab üldarvestuses 46. positsiooni (+2:48.34). Viimasel etapil sõidetakse 17,4-kilomeetrine temposõit Verona teedel