Reklaam sulgub sekundi pärast

Fantastiline! Daisy Kudre-Schnyder võitis EM-il kolmanda kulla

Anna Ulvensoen (hõbe), Daisy Kudre-Schnyder (kuld) ja Maria Hoskari (pronks)
Anna Ulvensoen (hõbe), Daisy Kudre-Schnyder (kuld) ja Maria Hoskari (pronks) — FOTO: esoc2023.lv

Suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel Lätis Madonas jätkas võidulainel Daisy Kudre-Schnyder, kes tänase naiste ühisstardist 13,9 km pikkuse 32 kontrollpunkti ja 410 tõusumeetriga tavaraja läbis 67.30ga. Poolteist minut jäi võitjast maha Anna Ulvensoen Norrast (+1.32) ja juba pea neli minut pronksile tulnud soomlanna Maria Hoskari (+3.54), kirjutab orienteerumine.ee.

Esikümnesse jõudsid ka Doris Kudre (9. koht, +7.13 ja Epp Paalberg (10. +8.00).

Daisy Kudre-Schnyder kinnitas, et hoolimata rootslaste ootamatust eemalejäämisest pidi ta kolmanda kulla nimel pingutama ja tegema korraliku sõidu: „Kuigi ühisstardist, kujunes tänane tavarada minu jaoks soolosõiduks. Tegin esimesse punkti kindla teevaliku ja asusin võistlust juhtima. Kahtlemata tegi võistluse lihtsamaks see, et terve Rootsi täiskasvanute koondis ei saanud täna kõhuviiruse tõttu startida. Sellest hoolimata pidin pingutama ja tegema hea soorituse, et võita kolmas kuldmedal järjest. Tegemist on minu karjääri kõige edukama tiitlivõistlusega, varem pole ma kolme distantsi järjest võitnud.“

Meeste võistlus oli tasavägisem ning võitja selgus alles finišiheitluses – napi poole suusa pikkuse eduga tuli kullale Jörgen Baklid Norrast ajaga 74.04. Tugeva lõpuspurdi teinud ja lõpumeetritel norraka tuulest välja sõitnud soomlane Aapo Viippola pidi nagu lühirajalgi leppima hõbemedaliga. Pronksile tuli Nicola Müller Šveitsist (+01.44).

Eesti meeste kiireim oli taas Mattis Jaama (16. +06:38). Korraliku sõidu tegi 18. koha saanud Kevin Hallop (+07:00). Andres Rõõm sai 27. ja Sander Pritsik 28. koha.

Homme on kavas teatesõidud kolmeliikmeliste võistkondade vahel.

Võistluste koduleht ja võistluste jälgimine: https://esoc2023.lv/

Autor/allikas: orienteerumine.ee