Evenepoel teenis tänavuselt Vueltalt kolmanda etapivõidu, Kuss astus sammu lähemale üldvõidule

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel — FOTO: La Vuelta

Vuelta 18. ja ühtlasi viimase etapi, mis lõppes mäe otsas (Pola de Allande – La Cruz de Linares; 179 km) võitis belglane Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step). Velotuuri üldarvestuses kindlustas suure tõenäosusega võidu ameeriklane Sepp Kuss (Jumbo-Visma).

Tiitlikaitsja Evenepoel kuulus seitsmeliikmelisse jooksikute gruppi ning pälvis lõpuks sellelt velotuurilt kolmanda etapivõidu ajaga 4:47.37. Itaallane Damiano Caruso (Bahrain – Victorious) kaotas talle nelja minuti ja 44 sekundiga ning taanlane Andreas Kron (Lotto Dstny) viie minuti ja kümne sekundiga. Favoriitide grupp jäi võitjale alla üheksa minuti ja 29 sekundiga ning sellest oli parim hispaanlane Juan Ayuso (UAE Team Emirates).

Üldliider Kuss finišeeris kümnendal positsioonil (+9.29). Kuna Jonas Vingegaard lõpetas etapi 13. kohal, kaotades võitjale üheksa minuti ja 38 sekundiga, siis lahutab kahte tiimikaaslast nüüd kokkuvõttes 17 sekundit. Primož Roglic (Jumbo-Visma) on kolmandal kohal (+1.08).

Velotuuri lõpuni jääb kolm etappi. Reedel on kavas sile 177,1-kilomeetrine etapp, laupäeval künklik 207,8-kilomeetrine etapp ja pühapäeval sile 101,5-kilomeetrine etapp finišiga Madridis.