Euroopa Mängude võitjad Lisell Jäätma ja Robin Jäätma lõpetasid MK IV etapi 6. kohaga

Lisell Jäätma, Robin Jäätma, Maarika Jäätma
Lisell Jäätma, Robin Jäätma, Maarika Jäätma — FOTO: Vibuliit

15.08 – 20.08.2023 toimub Pariisis, Prantsusmaal Hyundai Archery MK viimane, IV ehk viimane etapp, kus plokkvibu segavõistkond Lisell Jäätma/Robin Jäätma saavutas 24 tiimi hulgas 6. koha. Pärast kvalifkatsiooniringe olid Jäätmad segavõistkondlikus arvestuses 12. kohal, võistlust juhtis India tiim, teisele kohale asetud Taani ja kolmandale Korea. Esimeses duellis läksid Jäätmad kokku Guetamala võistkonnaga, keda võideti kindlalt 145:151. Teises duellis ehk MK 1/8 finaalis alistasid Lisell Jäätma/Robin Jäätma, maailma reitingus teisel kohal asuva, Kolumbia tiimi tulemusega 159:158. 1/4 finaalis pidi aga Eesti duo tunnistama maailma reitingu teisel kohal asuva ja Berliinis MM-il kuldmedali võitnud USA tiimi 1-punktilist paremust, mis andis Eesti tiimile tubli 6. koha.

Individuaalses arvestuses tegid Eesti plokkvibu laskurid samuti tubli võistluse; Robin Jäätma saavutas 9. koha, Lisell Jäätma samuti 9. koha, Meeri-Marita Paas lõpetas võistluse 17. kohal ja Maris Tetsmann sel korral 33. kohal. Plokkvibu naiskond koosseisus Jäätma/Paas/Tetsmann saavutasid kõrge 5. koha.

Hyundai Archery MK IV etapp oli Eesti vibulaskjatele 2023 välishooaja viimane koondise võistlus.

Robin Jäätma märkis pärast viimast võistlust: “.. ma ei teagi, kahetised tunded on Pariisi osas, ma tundsin, et lasin Pariisis väga hästi, aga tulemused pole need, mida ma ootasin. Kogu hooaja kohta ütlen, et olen hooajaga rahul, mitte miski pole tulnud lihtsalt – see on olnud suur võitlus, et saada paremaks. Aga ma olen oma võistluste ja laskmiste üle uhke.”

Lisell Jäätma kommenteeris EVL-ile “..ma tunnen, et lasin Pariisis väga hästi duelle nii individuaalselt kui tiimina, aga sel korral jäigi õnnest puudu –  viimase duelli kaotasime  vaid ühe silmaga hilisemale võitjale. Mõne teise tiimi skoori vaadates on selgelt näha, et nemad said palju lihtsamalt edasi. Üldvaates olen ma kogu hooajaga väga rahul, sh sellega, kuidas meie mixtiim on arenenud. Tunnen, et olen sellel hoojal isegi paremini lasknud, kui eelmisel, aga kohad on madalamad. Tuleviku vaates, see hooaeg on olnud suur võitlus ja seega areng ning väga loodan, et järgmistel hooaegadel jälle ka neid medaleid rohkem hakkab tulema.”

Sportvibu naised: Reena Pärnat, Triinu Lilienthal, Bessi Kasak lõpetasid Pariisi MK etapi individuaalselt 65. kohal ning naiskondlikult 17. kohal.

Koondisega on kaasas treenerid Maarika Jäätma ja Kadi Koort.