Reklaam sulgub sekundi pärast

Erko Aabrams tuli MM-sarja avaetapil kolmandaks

Erko Aabrams tuli MM-sarja avaetapil kolmandaks
Erko Aabrams tuli MM-sarja avaetapil kolmandaks — FOTO: veemoto.ee

Paadiklassi Formula 500 MM-sarja avaetapp sõideti Tsehhis Jedovnices. Selle aasta MM-sari koosneb neljast etapist millest esimene sõidetakse Tsehhis ja hooaeg lõpetatakse oktoobri alguses Saksamaal. Eestit oli ainukese sõitjana selle aasta Hydro GP-l esindamas Erko Aabrams. Möödunud MM-hooaja hõbemedaliga lõpetanud Aabrams on seadnud hooaja kokkuvõttes eesmärgiks võita veel kord maailmameistritiitel.

Vabatreeningul näitas Aabrams väga head kiirust ja sõitis välja parima aja. Ajasõidus nii hästi ei läinud ja tuli leppida neljanda positsiooniga. “Vesi on siin raskem kui mujal. Trennis mootor töötas aga ajasõidus tekkisid tehnilised probleemid ja jäin neljandaks.” rääkis Aabrams

Esimeses sõidus sai Aabrams hea stardi ja külg-külje kõrval sõideti esimesed sirged tiitlit kaitsva Poola sportlase Marcin Zielinskiga. Zielinskil oli hoogu rohkem ja poolakas läks oma teed. Aabrams hoidis paraja tempo, et kindlustada omale teise koha punktid. “ Esimese sõidu start oli hea aga kohe alates esimesest ringist pidin tegema palju tööd, et mootor töös hoida ja finši lipp saada. Jäin teise koha punktidega rahule.” ütles Aabrams.

Pühapäevases vabatreeningus proovis Aabrams sõita üsna piiri peal aga ajad ei olnud ikka nii head kui oleks võinud. Vahetult ennem teist starti sai mehaanik Alo aru, et üks süütepool ei tööta korralikult kuid välja vahetada enam aega ei olnud. Aabrams startis vigase mootoriga ja esimesse pöördepoisse sõideti ta konkurentide poolt kinni ja gaasi maha lastes suri mootor madalatel pööretel välja.

Kolmandaks sõiduks oli probleem kõrvaldatud. Eelviimaselt kohalt startinud Aabrams oli peale esimest pööret kolmas ja edasi ootas momenti, et mööduda slovaki sõitjast Robert Henczist. Zielinskit püüda ei olnud enam võimalik ja kolmanda sõidu teise kohaga kindlustas Aabrams omale MM-sarja I etapi kolmanda koha. Etapivõidu võttis poolakas Marcin Zielinski ja teiseks tuli slovakk Robert Hencz.

“Kolmanda sõidu start õnnestus ja mootori jõud oli kurvis tagasi. Sain keskenduda sõidule. Teadsin et pjedestaalile tõusmiseks pidin olema sõidus vähemalt teine. Peale esimest pööret tõusin kolmandaks ja istusin Henczil kannal. Ootasin oma võimaluse ära ning tegin otsustava manöövri mis tõstis meid sõidus teiseks ja kokkuvõttes poodiumile. Esikoht oli sellel korral püüdmatu aga tänu mehaanikute heale tööle ja mootoritootja GRM  Racingule toetusele oleme järgmistel etappidel esikoha mängus tagasi!” võttis Aabrams võistluse kokku.

Formula 500 klassi MM-sari jätkub juuni teisel nädalavahetusel etapiga Itaalias Borettos.