Reklaam sulgub sekundi pärast

EOK esindajad kohtusid Ukraina Olümpiakomitee presidendiga

Urmas Sõõrumaa ja peasekretär Siim Sukles kohtusid täna Zoomi vahendusel Ukraina Olümpiakomitee president Vadym Guttsaidiga
Urmas Sõõrumaa ja peasekretär Siim Sukles kohtusid täna Zoomi vahendusel Ukraina Olümpiakomitee president Vadym Guttsaidiga — FOTO: EOK

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa ja peasekretär Siim Sukles kohtusid täna Zoomi vahendusel Ukraina Olümpiakomitee president Vadym Guttsaidiga. Guttsait tänas EOK-d pretsedenditu toetuse eest, mida Ukraina on saanud sõja esimesest päevast alates, kirjutab EOK.ee.

„Tänan teid südamest meie sportlaste aitamise eest ning selgete seisukohtade väljendamisel juba 24. veebruarist,“ ütles Guttsait.  

Sõõrumaa vastas: „Need sportlased, kes on praegu Ukrainas kaevikutes, võitlevad praegu ka Eesti vabaduse eest. Meile, eestlastele, on see selge, kuid tundub, et enesega rahulolev Kesk-Euroopa ei taju selle ohvri suurust.“

Nii Eesti kui Ukraina Olümpiakomitee on ühel meelel, et Venemaa ja Valgevene sportlaste rahvusvahelistele võistlustele lubamiseks peab lõppema sõjategevus Ukrainas.

„Me peame olema rahu poolt. Ma ei saa aru, kuidas peaksid meie sportlased minema vastamisi Venemaa või Valgevene sportlastega. Ma mõistan, et olümpiamängud on Ukraina sportlastele elutähtsad, samas on nendele elutähtis ka, et nende pered oleksid elus. Nad tahavad elada,“ ütles Guttsait.

„Sportlased on oma riigi saadikud. Suurem osa Venemaa tippsportlastest on Venemaa armee ohvitserid, kelle relvavennad tapavad ja vägistavad süütuid inimesi. Kas tõesti laseme Vene ohvitserid Pariisi?“ küsis Sõõrumaa.

EOK esindajad kinnitasid, et paljud Eesti spordialaliidud on pöördunud koostöös teiste riikidega rahvusvaheliste alaliitude poole, esitledes oma vaateid. „ROK-i ütlemine on teatud arvamus, aga näiteks olümpiale pääsemine on hoopis teine tee, seal on võtmeroll rahvusvaheliste alaliitude käes. Spordijuhid ja sportlased teevad praegusel hetkel endast kõik, et Venemaa ja Valgevene sportlaste pääs rahvusvahelistele võistlustele jääks suletuks,“ ütles Sõõrumaa.