EM-i alagrupimängud lõppesid U17 koondisele kaotusega

Käsipall
Käsipall — FOTO: Scanpix

EM-i alagrupimängud lõppesid Eesti U17 käsipallikoondisele kaotusega Rootsi vastu tulemusega 15:17 (8:9). Oma alagrupis ollakse kahe võidu ja kahe kaotusega kolmandal kohal ja kõrgematele kohtadele seekord ei mängita.

Neljandat mängu turniiril alustas koondis paremini kui eelmisi kolme mängu. Vastasega mängiti võrdselt ning kumbki võistkond suuremat edumaad ei saavutanud. Esimene poolaeg lõppes Eestile minimaalses kaotuseisus 8:9. Teine poolaeg algas eestlasele edukalt, kui Kristjan Heinla viskest oli mäng viigis ja Marti Neudorf viis Eesti koondise juhtima 12:11. Minimaalset edumaad suudeti hoida peaaegu teise poolaja lõpuni, kuid viimastel minutitel realiseeris Rootsi koondis paremini ja Eesti pidi vastu võtma kaotuse.   

„Alustasime mängu hästi, mängisime punkt-punktis ja ei lasknud vastast eest. Lõpuks me murdusime väsimuse pealt ja ei suutnud enam palle väravasse visata. Enamus mängust läks siiski hästi,“ võttis kaotuse kokku mängus kuus väravat visanud Karlis Kalk.

Päeva tervikuna hindas Kalk kordaläinuks: „Lätlasi suutsime üllatada ja neile hästi vastu hakata. Ka mängu Rootsi vastu oleksime võinud võita, aga nagu näha, siis ei õnnestunud see. Väravavahid tegid meil taas väga head tööd ja hoidsid meid päris palju mängus. Head meelt teeb, et nii põhimehed kui vahetusmehed on samal tasemel ja vahetustega ei tule mängu langust.“

Väravad Rootsi vastu: Karlis Kalk 6, Marti Neudorf 2, Jasper Arnover, Kristofer Liedemann, Jaan Pirk, Kristjan Heinla, Trivo Vaigurand, Johannes Pertelson, Oskar Luks 1.

U17 koondis Euroopa lahtistel meistrivõistlustel Göteborgis: Johannes Pertelson, Andre Ansip, Oskar Luks, Markus Leidsaar, Markus Arik, Kristjan Heinla, Jasper Arnover, Karlis Kalk, Marti Neudorf, Kaspar Nurmet, Trivo Vaigurand, Jaan Pirk, Aleksandr Vassiljuk, Averi Hännile, Mikk Kaspar Piirsalu, Kristofer Liedemann. Treenerid Toomas Heinla, Aron Jaanis, Indrek Lillsoo, füsioterapeut Kert Kähari, delegatsiooni juht Pirje Orasson.

Vahendas, handball.ee