Eesti võistkond seiklusspordi maailmameistrivõistlustel kolmas!

Timmo Tammemäe, Reeda Tuula-Fjodorov, Silver Eensaar ja Rain Eensaar.
Timmo Tammemäe, Reeda Tuula-Fjodorov, Silver Eensaar ja Rain Eensaar. — FOTO: Estonian ACE Salomon Adventure Racing Team

Seiklusspordi MM’l Lõuna-Aafrika Vabariigis saavutas Eesti võistkond ”Estonian ACE/La Sportiva” - Reeda Tuula-Fjodorov, Timmo Tammemäe ning Silver ja Rain Eensaar - kolmanda koha. ACE’l kulus võistluse läbimiseks 127 tundi ja 13 minutit. Võitis rootslaste SAFAT (Swedish Armed Forces Adventure Team) ajaga 118h 33m, teise koha saavutas Hispaania Vidaraid, ajaga 124h 29m.

Kogu võistluse koos SAFATiga liidritena liikunud eestlastele sai saatuslikuks eelviimane rattaetapp, kus ühte võistkonnaliiget tuli turgutada ja motiveerida edasiliikumiseks üle viie tunni. Võistluse tegi raskeks vahelduv ilm, päeval oli sooja ligi 40 kraadi, liikuda tuli enamus aega lagedal maastikul päikese käes ning öösel sadas vihma ja temperatuur langes 10 kraadini. Äärmiselt keeruline oli navigeerimine ka viimasel jooksuetapil liivadüünides.

Võistlusele startis eelmise nädala neljapäeva keskpäeval 109 neljaliikmelist võistkonda, kus igaühes pidi vähemalt üks liige olema naissoost. Võistlusrada oli jaotatud kümneks jooksu, maastikuratta ning kajaki etapiks, kogupikkusega üle 850 kilomeetri, mille jooksul tuli orienteerudes läbida 78 maastikul asuvat kontrollpunkti. Pikim rattaetapp oli 224 km, jooksuetapp 80 km ja kajak 65 km. Navigeerimiseks tohib kasutada ainult korraldajate antud orienteerumiskaarte ning magnetkompassi, kõik elektroonilised vahendid ning välise abi kasutamine on keelatud. Kogu söök, jook ja muu vajalik varustus tuleb igal etapil endaga kaasas kanda, vahetusalades saab riideid vahetada, mõnes kohas pakuti ka sooja sööki. Kogu võistluse jooksul aega seisma ei panda ning võistkonnad magavad seal kus nad parasjagu on - etappide ajal looduses või vahetusalades. Reaalselt magatakse maksimaalselt tund või kaks paari ööpäeva jooksul, muul ajal ollakse kogu aeg liikumises.

Võistluse ajalimiit on 9 ööpäeva, start anti 19. oktoobri keskpäeval, seega üle poolte võistkondade on praegu veel rajal.
Võistlusrajal on ka teine Eesti võistkond ”Tactical Foodpack” – Lauri Tammemäe, Leivo Sepp, Sander Mirme koos šveitslanna Anita Lehmann’ga. Nende oletuslik finišeerimisaeg on täna (teisipäev 25. oktoober) õhtul.