Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti veteransõudjad said Lõuna-Aafrikas viis kulda

Eesti veteransõudjad said Lõuna-Aafrikas viis kulda
Eesti veteransõudjad said Lõuna-Aafrikas viis kulda — FOTO: Erakogu

Möödunud nädalal peeti Lõuna-Aafrika Vabariigis maailma olulisemaid veteranide jõuproove World Masters Regatta, kus osales Eesti tiimgi.

Pretoria lähistel Tshwanes peetud võistlustel osalenud SAK Tartu veteransõudjate tiim naaseb kodumaale viie kuldmedaliga. Tartlaste nimel rääkinud Indrek Salk märkis, et tulemustega jäädakse väga rahule.

„Esimesel päeval võitsid Tanel Kliiman ja Urmas Hein E-klassi roolijata kahepaadil, teisel päeval liitusime üheskoos Lauri Pindi ja roolija Katre Pindiga  Kliimani ja Heinaga üksikaerulises neljases, kus niisamuti kirkaima autasu teenisime,“ rääkis Salk.

Sellega Eesti veteranide kullasadu ei lõppenud, sest Katre Pind, Marju Hein, Sirje Rand ja pärnulanna Ingrid Võsu pälvisid esikoha ka D-klassi roolijata neljapaadil.

„Lisaks saime Urmase, Taneli ja Lauriga kulla oma põhipaadil – üksikaerulisel neljasel – ning olime koos naistega võidulainel Mix-klassi oktetilgi,“ rõõmustas sõudja.

Tema sõnul oli ilm küll palav, ent konti ei murdnud.

„Siia-sinna 30 kraadi, ent veidi keeruliseks muutis olud keerutav puhanguline tuul,“ rääkis Salk.

Kuidas lõuna-aafriklased võistluste korraldamisega hakkama said?

„Kõik oli väga hästi organiseeritud ja seda nautis ligemale 800 sõudjat üle maailma,“ teadis Salk, kelle sõnutsi oli Eesti osalejate arvult riikide arvestuses 16.-18. kohal.

Nüüd ootab asjaosaliste sõnul veterane ees hooaja lõppvaatus Tartus, kus peagi on kavas väikeste paatide regatt ja kaheksapaatide sügisregatt.

„Ettevalmistused selleks käivad ja loodame Tartu poolt välja panna kahe kaheksase jagu sõudjaid,“ ütles tartlane, kelle sõnul Emajõe linnas trennihuvilistest seenioritest puudu ei tule.

Kas juba on teada ka järgmise aasta plaanid?

„Oleme teadlikud, et uue hooaja peamine mõõduvõtt toimub sama regati näol Berliini lähedal Brandenburgis, kuhu eestlasedki kindlasti minna plaanivad,“ lubas Salk.

 

Vahendas, soudeliit.ee