Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti sõudekoondis naaseb MMilt kümne medaliga

Doris Meinbek ja Leo Muiste
Doris Meinbek ja Leo Muiste — FOTO: Viljandi sõudeklubi Facebook

Prahas lõppesid eile ühendvõistlusena peetud EM ja MM sisesõudmises, kust Eesti koondis naaseb aegade säravaima tulemusega.

„Mis saaks veel rõõmustavam olla, kui selline õnnestumine,“ rääkis koondist ja selle edukaimaid liikmeid kohapeal abistanud Viljandi sõudetreener Robert Jürimaa. Ühtekokku said eestlased kümme MM medalit, millest viis olid kuldsed.

Nagu mitmel varasemal aastal, näitasid nüüdki parimat minekut viljandlased, kelle auhinnakappi juba kaunistavad paljud tiitlid. Eesti suurimaks edulootuseks – sellest räägiti ka rahvusvahelise sõudeliidu veebiuudises – oli enne tänavust mõõduvõttu juba kolm MM kulda võitnud Doris Meinbek, kes lisas neile nüüd kaks juurde: avapäeval oli ta 19-20aastaste naiste seas 1.31ga parim 500, teisel päeval klassikalisel 2000 meetri distantsil.

„Kõik läks plaanipäraselt: ehkki sain viimasel sajal meetril nii-öelda kaika, jäi hea tunne sisse,“ rääkis avapäeva õhtul Meinbek, kes parandas isiklikku tippmarki veidi enam kui sekundiga ja oli väga rahul, et naiste klassi võitjagi oli sama tulemuse sepistanud.

„See motiveerib veelgi paremaks saama, kui tead, et kõige magusamad aastad sõudjana on veel ees,“ arutles tituleeritud atleet. Kui 2000 meetri distantsi eelõhtul julges Meinbek mõelda võimaluse üle saada MM-tiitleid lugedes ühel käel kõik näpud maha, siis nii läkski, sest pikalgi distantsil võttis ta oma.

Teine Viljandi sõudetäht Leo Muiste kogus 21-22aastaste seas kaks medalit: 500 meetril tuli 1.16,2 kuld, klassikalisel distantsil portugallase Andre Pinto järel hõbe, ajad vastavalt 5.49,9 ja 5.58,9.

„Kõik käis väga kiirelt ja ei ole võrreldav kolm aastat tagasi Pariisis toimunud MMiga, kus viimati mees mehe vastu võistelda sain,“ rääkis Muiste, kes enda sõnutsi kordas isiklikku rekordit.

„Ehitasin plaani üles 500 meetri distantsile ja ei pidanud pettuma,“ muljetas viljandlane, kelle sõnul läks vormi ajastus plaanipäraselt.

Niisamuti tõusis mõlemal distantsil poodiumile Gerli Endrekson (Viljandi SK), pälvides 17-18aastaste neidude arvestuses kahel päeval hõbemedali. Kuna samaaegselt peeti ka EM ja sprindidistantsil võidutses austraallanna, riputati Endreksonile kaela Vana Maailma kirkaim autasu.

„Alguses oleksin võinud veidi hoogsamalt liikuda, aga sõit sai väga hea, sest lõpuosas võtsin maksimaalse,“ ütles Endrekson, kelle jaoks oli medal meeldivaks üllatuseks.

40-44aastaste kergekaalus naiste arvestuses sai kaks kulda Väike-Maarjast pärit Margit Vaarma, seejuures jagas ta 500 meetril esikohta türklanna Sevtün Algan Sofyaliga. 21-22aastaste naiste rivaliteedis jõudis sprindis poodiumile pronksmedali pälvinud Julija Varšavskaja.

Väga hästi läks ka TÜ akadeemilise spordiklubi esindajal Kaarel Kiiveril, kes sepistas 2000 meetri distantsil hõbemedali.

Jõuproovi tulemustega saab tutvuda siin.